הלנת שכר – כיצד מתמודדים עם המצב?

ניהול ועד בית

אין ספק שאחד מהדברים המורכבים ביותר שרבים מאיתנו מתמודדים איתם במסגרת עבודתנו זו כל השאלה הנוגעת לשכר שלנו. כמה אנחנו מרוויחים? האם אנחנו מרוצים מכך? והכי חשוב: האם משלמים לנו בזמן? אומנם לאנשים שמנהלים עסקים עצמאיים קשה להבין זאת, אך כל השכירים יודעים לומר שהם נהנים מאוד מהתשלום הקבוע. הם יודעים שבכל עשירי לחודש, או בכל תאריך אחר, יועבר להם הכסף וזה נותן להם הרבה שקט ושלווה בחיים. האומנם? האם באמת כל המעסיקים משלמים בדיוק ביום שאליו הם התחייבו? ההוכחות בשטח מדברות על כך שזה לא המצב שכן מקרים של הלנת שכר מתקיימים לצערנו על בסיס קבוע בכל עיר בישראל ובכל תחומי העבודות במשק.

מה עושים במצב כזה?

הדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק לגבי הנושא של הלנת שכר זה האם באמת הלינו את שכרכם. כלומר האם מדובר בסך הכול על עיכוב של כמה ימים שאפשר להכיל? או שמדובר על עניין שיטתי, על איחור משמעותי ביותר ועל מצב שבו יש לכם סיכוי לזכות לא רק לקבל את הכסף אלא גם לקבל עליו פיצוי? כדאי לדעת שלמרות שהחוק עומד לצידכם, בהרבה מהמקרים בתי המשפט יעשו הכול כדי לא לפסוק פיצויים על הלנת שכר ולכן פעמים רבות הפתרון הטוב ביותר יהיה לנסוג להגיע לפשרה. בנוסף לכך, חשוב להבין שגם המניעים שהובילו את המעסיק שלכם להלין את שכרכם ישפיעו אל התוצאות הסופיות ועל הפסיקה.

בחרו לכם עו"ד כמה שיותר מקצועי ומנוסה

החלטתם בכל זאת לנסות ולהגיש תביעת הלנת שכר? אם כך, אתם חייבים עו"ד שיוכל לעזור לכם. עו"ד כזה הוא אדם:

  • שלמד את התחום

  • שצבר ניסיון רב בתיקים דומים

  • שיש לו הרבה לקוחות שממליצים עליו

  • שיהיה זמין ללקוח כמה שיותר

ובנוסף לכך, הוא גם צריך להיות אדם סובלני. לשלם לעו"ד שכר טרחה גבוה ובסופו של דבר לא לצאת מרוצים זה מיותר ובהחלט הגיע הזמן שכולנו נבחר רק עורכי דין שהם, לפני הכול, אנשי שירות טובים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם