מה זה אמן חושים?

לא פעם אנחנו שומעים בתקשורת ובמקומות אחרים על אנשים שמציגים את עצמם כאמני חושים. לחלק מאיתנו זה נשמע כמו בדייה, המצאה, דבר שלא קיים באמת. אך זה לא מדויק. אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים שבאמת מתמחים בכך.

לא מדובר בעוד קוסם שיכול לפרוס בפנינו קלפים, לבקש מאיתנו לנחש ואז לעשות איזה משחק בשביל לגלות מה בעצם אנחנו בחרנו. מדובר במשהו הרבה יותר רציני מזה, לעיתים אפילו רציני ברמה כזו שיכולה להפחיד רבים מאיתנו, ויש מקרים שאפשר להשתמש ביכולותיו של אמן חושים או אם תרצו קוסם למבוגרים "אטרקציות" שאינן בהכרח קשורים לעניין של הפעלות בימי הולדות או אירועים אחרים.קוסם למבוגרים

בשביל להבין לאילו אירועים זה יכול להתאים, אנחנו צריכים לדעת מה זה אמן חושים, מה הרעיון שעומד מאחורי המונח הזה. כפי שאנחנו יכולים להבין מהשם, מדובר באמן שיכול לעבוד עם כל החושים שלו ולהשתמש בהם בצורה חדה מאוד בשביל לגלות דברים, אשר אדם רגיל לא בהכרח שם לב אליהם או פשוט לא מסוגל להקפיד עליהם באופן כזה שהוא ידע לזהות אותם.

למעשה אמן חושים עובד בשני כיוונים. כיוון אחד, זה שההפעלה נעשית עליו, כלומר הוא זה שאמור לגלות דברים מסוימים באמצעות החושים שלו. כיוון אחר זה שהוא אמור לגלות דברים על משתתפים אחרים. הוא ישתמש לשם כך בחושים המחודדים שלו ובידע שעומד לרשותו. הוא ידע לזהות תנועות גוף, תנועות ידיים, הבעות פנים ועוד, בשביל לאתר דברים מסוימים ובכך הוא יזהה לזהות התנהגויות שונות.

במובן מסוים, אם רוצים, אפשר להמשיל אמן חושים לחוקר במשטרה או בשב״כ. בשני המקרים מדובר על מצבים בהם האדם שעומד מול הנחקר, ידע דרך חושיו והידע שעומד לרשותו, לזהות דברים, נקודות תורפה שונות אצל הנחקר אשר יאפשרו לו להגיע אל האמת.

לפני סיום צריך להבהיר, אמן חושים לא יכול לגלות את הלא נודע, בוודאי שהוא לא יכול לגלות את העתיד. הוא כן יכול לגלות דברים קיימים, שהאדם אשר עומד מולו רוצה להסתיר, מסיבה כזו או אחרת, בין אם במשחק ובין אם במציאות.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »