כל מה שצריך לדעת בנוגע לאיטום גגות מרוצפים

מבין הדברים המעיקים שאפשר להיתקל בהם החיי היום יום, אחד הדברים הבולטים היא הצפה בבית נזילות או קור עז שנכנס לבית, כאשר כל אלה קורים בשל איטום שאינו תקין.

הצפות נזילות עובש קור וכול רעות חולות מסוג זה קורות בשל איטום ישן ולא תקין ולעיתים אף בהעדר איטום במבנה.

כיום ישנם כמה סוגי גגות עיקריים ביניהם גגות מרוצפים, גגות בטון, גגות מתכת וגגות רעפים, כאשר נכל אחד יכול להינזק מסיבות שונות כמו תזוזה של מרצפות, תנאי מזג אוויר קשים, התיישנות של המבנה ועוד.

עם זאת חשוב לדעת שכל גג יש לאטום בצורה שונה ולעשות זאת על ידי המומחים המתמקצעים באיטום של מגוון סוגי גגות.

איטום גגות מרוצפים

אבל כיצד אוטמים?

בראשית חשוב לדעת שאם אתם גרים בבניין משותף יש לשוחח עם השכנים בבניין ולהגיע להסכמות לגבי התקציב לאיטום הבניין שכן העדר איטום ישפיע בסופו של דבר על כל הדיירים אשר מתגוררים במקום. חשוב לשים לב מי מוכן לשלם  וכיצד תוכלו להשפיע על מוסר התשלומים אודות התיקון.

כעת לחלק המקצועי

כדי לאטום את הבניין יש לבחור בחברה מקצועיות שעוסקות באיטום גגות מרוצפים, גגות בטון או כל סוג גג כאשר כיום ישנן שלל חברות המספקות עבודות איטום בגובה ושלל עבודות בגובה כמו צביעת בניינים, איטום חריצים, ניקוי חלונות בגובה ועוד. החברה המקצועית תפעל בשיטה הנכונה ביותר לאיטום גגות מרוצפים.

אז איזה שיטות איטום ישנן?

זיפות – אחת השיטות הנפוצות לאיטום הגג היא איטום באמצעות שימוש בזפת. איטום מסוג זה מתאים לגגות העמוסים באובייקטים כמו דודי שמש, פאנלים סולאריים ועוד והיא מתאימה למי שרוצה ליהנות מאיטום בשיטה הישנה והטובה.

הנחת יריעות ביטומנות – דרך נוספת לאטום את הגג היא באמצעות שימוש ביריעות ביטומניות. יריעות מסוג זה מולחמות אחת לשנייה ובכך בן מסייעות לאטום את הגג בצורה טובה וכזאת שמחזיקה מעמד לאורך שנים.

התזת חומרים על הגג – עוד אפשר להשתמש באיטום הגג בחומרים שונים כמו חומרי ארקליק וחומרי פוליסטירן אשר אוטמים את הגג. חומרים כאלה מתאימים לתיקון סדקים על גבי הגגות.

כאשר מדובר בבתים הנמצאים בעיר בדרך כלל בוחרים בשיטת האיטום באמצעות יריעות ביטומניות – מה שמקנה שיטת איטום זולה ו ותיקה. בנוסך שימוש בזפת על גבי הגגות יקנו איטום טוב ויעיל בעיקר לגגות בטון.

יריעות ביטומניות וחומרי איטום אקריליים מתאימים לאיטו של גגות מרוצפים, כאשר המריחה והחיבורים של היריעות עליהם להיעשות על ידי מרחיה עדינה וחיבור נכון של היריעות וזאת על מנת לאפשר איטום כללי וטוב יותר.

כיום על מנת לאטום גגות מרוצפים ישנם שיטות נוספות שמאפשרות איטום טוב כמו איטום אשר מתבצע לאחד סתימת סדקים לקבל מטבח גג תקין יותר כמו גם שימוש בחומרי יסוד מקשרים המקשרים את שיטות האיטום השונות ומשפקעים על תקינות הגגות ועל ניקוזי המים שבגג – בכך ניתן ליהנות משיטות איטום נכונות ויעילות הרבה יותר.

אז אם אתם רוצים לאטום את הגג שלכם ואם יש לכם גג מרוצף – חשוב לפנות לאנשי המקצוע ולחברות המתמחות בעבודה בגובה כמו איטום גגות, תיקון סדקים, הנחת יריעות ביטומניות על גבי גגות, איטום בשיטות מריחת חומרים אקריליים, שיפוץ הגג, ניקוי בניינים ועוד. בכך תוכלו לקבל שלל שירותים המתאימים למבנה שבו אתם מתגוררים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »