מצבות – איך בוחרים את האבן הנכונה

כשאנחנו ניגשים לעצב ולבנות מצבה לזכר אדם אשר הלך לעולמו, אזי שבאופן טבעי, אחד הדברים הראשונים שאנחנו צריכים להתייחס אליהם, אם לא הראשון ביניהם, זה סוג האבן שנרצה לקנות ולהשתמש בה. 

לשמחתנו, יש לנו מגוון רחב של אפשרויות מתוכן נוכל לבחור את האבן הרלוונטית. אנחנו צריכים לבחור אבן על פי פרמטרים שונים, כשבסופו של דבר, אחרי שאנחנו מחברים את כולם ביחד, נוכל להציב אותה על גבי הקבר וכן יהיה אפשר לחרוט עליה את מה שאנחנו רוצים, בצורה סדירה וברורה. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים אבן בשביל מצבות, חשוב לומר, תהליך הבחירה אמור להיות לכאורה מהיר, מאחר ומרגע בו הלוויה נערכת, יש שלושים יום עד למועד גילוי המצבה, קרי המועד בו האבן תיחשף באזכרה מיוחדת עם מוזמנים אשר יגיעו אל הקבר לטקס. 

עוד יש לקחת בחשבון, מעבר לבחירת האבן, שיש צורך לעצב אותה וכמובן לבצע את הכיתובים השונים אשר נבקש שיופיעו על גבי המצבה. לכן חשוב שנבצע את התהליך כמה שיותר מהר. 

כיצד בוחרים את האבן הנכונה

אנחנו יכולים למצוא כאמור סוגים שונים של אבנים ושיש גם בעת ביקור בבית קברות, אשר יכולים לשמש כאבן למצבה, בין אם זו אבן ירושלמית, גרניט, קיסר ועוד. אנחנו נבחר את האבן שנראית לנו על פי הסגנון שלה, על פי המבנה והגודל, וכן על פי העומק והמשקל. 

חשוב לבחור אבן שיהיה ניתן לחרוט עליה בקלות או לבצע את הכיתוב בצורה אחרת, שתהיה יפה, חזקה ועמידה. אנחנו צריכים גם לבחור אבן שתוכל להחזיק מעמד במשך שנים רבות, בתנאי מזג אוויר שונים. כמובן שעלינו גם לבחור אבן שתהיה יפה, אלגנטית ותתאים לאופן בו אנחנו רוצים להנציח את המת.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם