חשיבות של בריכות ביוב

מהן בריכות ביוב? ומדוע אנו חייבים שהן יהיו סביבנו למרות שהן ממש לא מקום בו נרצה להעביר את הזמן הפנוי שלנו בו.  במאמר הבא נסביר הכל על החשיבות של בריכות ביוב לבריאות שלנו.

אז מהן בריכות ביוב?

בריכות ביוב הן אותן חורים עגולים בקרקע הנמצאים ליד בניינים ובתי מגורים אליהם מתנקזים מי הביוב של הבית והבניין. לבריכות של חשיבות רבה וזאת משום שהן הכרכיות לקיום תקין של האינסטלציה בבית.

כיום ישנן סוגים שונים של בריכות ביוב ביניהם בכאלה העשויות בטון או בריכות עשויות פלסטיק שמתוכן מתנקזים מי הביוב אל בריכת הביוב העירונית.

בריכות הביוב הן בריכות קטנות יחסית שנמצאות ליד בניינים ובתים והן מכוסות במכסה אטום שרק איש מקצוע יכול לפתוח, ולכן חשוב לא להתעסק בהן ללא ידע מקדים.

ומה עושים כשיש סתימה בבריכת הביוב?

אם יצא לכם לעבור ליד בניין או ברחוב מסוים ולהריח ריח זוועתי, סימן שבמקום ישנה סתימה בבריכת הביוב. אם ישנה סתימה בבריכת הביוב מדובר במפגע תברואתי שיש לטפל בו מיד, וזאת משום שמלבד הריח והסתימה שלא מאפשרת למי הביוב לזרום למערכת הביוב המרכזית של האזור (מה שבוודאי יגרום לבריכה לעלות על גדותיה) במקום גם יופיעו בזמן קצר מגוון מזיקים כמו מקקים, עכברים, עכברושים, ואפילו נחשים. לכן חשוב לטפל בסתימה מסוג זה עלי ידי אנשים המקצוע וחברות המתמחות בבריכות ביוב – ויפה שעה אחת קודם.

כיצד מטפלים בבריכות ביוב?

כאשר אנשי המקצוע מגיעים למקום הם פותחים את בריכת הביוב על ידי פתיחה זהירה ומקצועית של מכסה הבריכה, זורקים צינור שאיבה לבריכת הביוב המחובר למשאבה טבולה לביוב שתפקידה לנקז את שפכי הביוב. לאחר מכן בודקים מה גרם לסתימה ומונעים חזרת הבעיה. לאחר ניקוי הבריכה וטיפול נקודתי בגורם, אנשי המקצוע משתמשים בחומרים מיוחדים לניקוי עד שהמים חוזרים לזרום בבריכה באופן תקין.

כיצד מתחזקים בריכת ביוב?

על מנת למנוע סתימות ולתחזק בריכת ביוב בבית פרטי או בבניין מגורים, רצוי לפתוח את הבריכה פעם בשישה חודשים על ידי אנשי המקצוע, לנקות את מי הביוב לוודא שהם זורמים ואף לבצע הדברה בבריכת הביוב כדי שלא יתנחלו במקום עכברושים, תיקנים ושאר מזיקים.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם