אחזקת בור שומן לשימוש ממושך

אחזקת בור שומן

לא הרבה אנשים יודעים את זה, אבל יש לא מעט בורות אשר נחפרים מתחת לאדמה והם כאלה שמיועדים עבור פעולה מאוד ספציפית אשר קשורה אל מערכת הביוב באותו מיקום מסוים. שומן הוא כזה שידוע בתור בעייתי בצינורות של מי הביוב, אבל מה קורה כשאר מדובר בפעילות שיוצרת כמות גדולה מאוד של שומן באופן שחוזר על עצמו פעם אחר פעם? דרך המניעה של סתימה היא כזו שכוללת חוק שבו יש הסבר מאוד מפורט לגבי הדרך שבה יש לפעול עם ביובית ובור ביוב על מנת למנוע מצב של סתימה ולהגן על הסביבה מפני מצב שיכול להחמיר עוד הלאה. ניתן למצוא בשעות חירות גם ביובית 24 שעות.

תפעול תקין של מסעדות

כל מסעדה היא כזו אשר נעזרת בלא מעט שמן עבור הפעילות שלה במטבח, אבל לאן כל השמן הזה הולך לאחר שכבר מסיימים להכין את המנה ומנקים את כלי הבישול לקראת המנה הבאה או לקראת יום חדש? תחום המזון הוא כזה שיכול לבצע שימוש בכמות שמן בינונית או גבוהה, ועבור כל השאריות הללו מחייב החוק כי יהיה בור ייעודי אשר אליו נשפך כל השומן הזה בצורה מסודרת ואותה מרוקנים עם ביובית כדי לשמור על מערכות הביוב מפני מצב של סתימה בעקבות הכמות הרבה הזו של שומן שנדבקת אל צידי הצינורות באופן שיכול ליצור בעיה די גדולה.

נעזרים בשירותי ביובית

כל תעשיית המזון שבה יש שאריות של שומן היא כזו אשר מחויבת לפי חוק בישראל להתקין גם בור ייעודי שאליו מושלך באופן מסודר כל אותו השומן ומתבצעת שאיבת בור שומן. מה עושים עם הבור הזה ברגע שהוא מלא? החוק הישראלי הוא גם כזה שאר מפרט לגבי אופן הריקון של הבור הזה, מכיוון שכל בור שאינו מרוקן כהלכה מידי תקופה הוא כזה אשר מסכן את הסביבה על ידי החלחול של השומן הזה אל האדמה ואל מקורות המים שנמצאים אף הם מתחת לקרקע. מכאן שהריקון של הבור הזה בצורה קבועה הוא מן ההכרח, וכל בית עסק כמו בית מלון שלו יש מטבח פעיל למדי מסעדה או אפילו מוסך שבו יש פעילות גבוהה של חומרים שומניים הם כאלה שמחויבים להתקין בור כזה ולרוקן אותו לפי מה שהחוק מפרט באופן גלוי למדי.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ארונות
לבית ולגינה
daniel

ארונות בגדים – פתיחה או הזזה ?

צריך לאחסן איפשהו. כאשר אנו מעצבים חדר או חלל מסויים ישנם רהיטים רבים שאנו נזדקק להם אחד החשובים מבינהם זה ארון וההסבר מדוע מיותר. שני

קרא עוד »