איטום גגות במבנים ציבוריים

הגג של הבניין הוא המקום אשר חשוף בצורה הכי גבוהה אל רטיבות בצורה עונתית, אלא אם מדובר במקום שבו ישנה חשיפה גבוהה מאוד אל מקור של לחות או רטיבות אחר. כל בניין צריך להיות בעל איטום יעיל אשר שומר על המבנה מפני רטיבות שאינה בריאה למבנה וגם לא לאנשים אשר נמצאים באותו מבנה וחשופים לה.

כאשר גגות של מבנים ציבוריים מראים סימנים של רטיבות ראשונים, צריכים לבדוק בצורה מקצועית עם קבלן של איטום האם מדובר ברטיבות מגג הבניין ואם אכן זה המקרה לבצע את עבודת האיטום על מנת לוודא כי רטיבות זו לא תחזור עם הגשם הבא.

איטום גגות במבנים ציבוריים

מתי צריכים לאטום גג

גג באופן בסיסי אמור להגיע אל הדיירים כשאר הוא מגיע עם פעולת איטום נאותה ומוקדמת על ידי הקבלן אשר ביצע את העבודה של הבנייה והגיע לפי כל האישורים הנדרשים לסיום. אם למרות כל זאת עדיין רואים כי ישנו ריח של עובש או סימנים של רטיבות על התקרה, ככל הנראה כי זה אומר שישנו מקור אשר מסייע לרטיבות להיכנס פנימה, וכאשר המקום הרטוב הוא זה של התקרה, קרוב לוודאי שאכן זוהי רטיבות אשר מצריכה פעולת איטום מחודשת של גג המבנה.

במבנים ציבוריים הדבר עוד יותר חשוב שכן מדובר במקומות שאליהם מגיעה כמות גדולה של אנשים, וברגע בו האיטום לא תקין הדבר יכול לגרום להיחלשות של כל המקומות אשר נחשפו באופן חוזר ונשנה לרטיבות גבוהה.

איך מבצעים את האיטום

מקומות ציבוריים הם כאלה אשר משויכים לרשות ממשלתית או עירונית מסוימת, ואליה צריכים להפנות כל טענות לגבי פגם באיטום של גג עבור מבנה שמשויך בצורה חוקית אליה. העבודה היא על ידי מחלקה ייעודית שמבצעת גם פעולות של איטום מטעם הרשות ו/או העירייה או על ידי פתיחה של קול קורא עבור חברה של איטום מקצועית שמביאה את כל הנדרשת ומבצעת את העבודה עד לאיטום מלא של אותו גג של בניין. בכל מקרה זה חשוב שלא להותיר כל בניין שכזה ללא טיפול שכן המצב רק יחריף ללא סגירה ואיטום, ויצור סכנה בריאותית לכל אדם שנמצא באותו בניין.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »