נעלי עבודה בטיחותיות – הבסיס ליום עבודה בטוח

נעלי עבודה בטיחותית

בכל יום שאנו יוצאים מהבית, ננעל את הנעליים המתאימות ליעד אליו פנינו מועדות. כך, גם בדרך לעבודה נעדיף לנעול נעלי עבודה המתאימות לאופי העבודה שלנו. בכל תפקיד ומקצוע, בין במשרד, בתעשייה, בבניין, בחקלאות ובעוד מגוון עבודות פיזיות נוספות, נבחר נעליים חזקות ויציבות המתאימות למשימה הנתונה שעלינו לבצע.

שימוש בנעלי עבודה איכותיות מעניקה לעובד יציבות על משטח העבודה ותמיכה מתאימה לעמוד השדרה. נעלי העבודה שאנו נועלים מעניקות תמיכה לכל שלד העצמות, ולכן, מומלץ לבחור נעלי עבודה אורתופדיות. בחירה לא נכונה של נעליים עלולה לגרום, כעבור זמן, לכאבי גב חזקים וכאבי ברכיים.

פרט לתמיכה כדאי לבחור נעליים עשויות מחומרים המתאימים לאופי העבודה, מידת התמיכה וההגנה הדרושים לעובד. מאמנים וספורטאים יבחרו נעליים שונות בתכלית מעובדי תעשייה וחקלאות. החומר הקשיח מעניק לנעליים עמידות לאורך זמן רב והגנה מפני חפצים נופלים וחומרים מסוכנים, אבל, לא את הגמישות והאלסטיות הדרושים לספורטאי בזמן ריצה, או קפיצה. להבדיל, עבודה עם נעלי התעמלות מסוכנת במפעלים תעשייתיים. במקרה של חומרים מסוכנים הנשפכים על הרגל, עלולה להיפגע כף הרגל מחדירה של חומרים דרך הנעל. עבודה עם נעלי עבודה מותאמות ובטיחותיות מעניקה לעובד הגנה.

לכל תפקיד או מקצוע מתאים סוג אחר של נעלי עבודה. למנהל העובד במשרד נעלי עבודה יהיו נעליים נוחות וייצוגיות. לעבודה בתנאי גשם יתאימו מגפי גומי עמידות בפני חדירת מים, ובתעשייה נמליץ על נעלי עבודה חזקות בצבע כהה. לכל נעלי העבודה כדאי להתאים סוליית גומי חזקה ויציבה.

לעובדים המבלים את מרבית שעות העבודה על הרגליים בכל יום, כדאי לבחור נעלי עבודה בטיחותיות ואורתופדיות. כל נעל אחרת עלולה לגרום לכאבי גב ובעיות בריאותיות לאורך זמן. נעלי עבודה איכותיות אינן זולות, אך לרכישה של נעלי עבודה איכותיות יתרונות רבים. נעלים איכותיות הן נעליים עמידות לאורך תקופה ארוכה, לרוב תהיה עליהן אחריות לפרק זמן ממושכים, ובמקרים מסוימים עליהם גם לעמוד בתקנים של איכות ובטיחות בכדי שיהיו ראויות לשימוש.

כל מעסיק מחויב להעניק לעובדים שלו תנאי עבודה הולמים. חובתו של המעסיק היא להגן על בטיחותו של העובד במהלך העבודה. סביבת עבודה בטוחה כוללת אספקת אביזרי מיגון, כלי עבודה תקינים, סביבת עבודה תקינה וביגוד מתאים.

גם בתוך המשרד מחויב כל מעסיק לספק לעובדי המשרד שולחנות וכיסאות מתאימים לישיבה ממושכת. תעשיינים ובעלי מפעלים נוהגים לרכוש בעבור כל העובדים נעלי עבודה, בגדי עבודה, מעילים וציוד עבודה אישי. נעלי עבודה איכותיות וחזקות מחזיקות מעמד לאורך זמן רב ומהוות השקעה כלכלית נכונה. רכישה של מוצרים איכותיים מבטיחה עמידות לאורך זמן ארוך ושימוש בטיחותי.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »