גיוס הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטניםישנם שלושה מערכות המלוות כסף לעסקים קטנים בישראל: הבנקים הממוסדים, הקרן לעסקים פרטים ואשראי חוץ בנקאי. כמעט כל עסק בישראל נתקל בבעיות נזילות בתקופה כזו או אחרת ולעיתים קרובות, ההלוואה שהעסק לוקח היא הסיכוי היחיד והאחרון להשאירו עובד.

הלוואת בנק:

הרוב הגדול של העסקים מגייס הלוואה מהבנקים. בדרך כלל מדובר בסניף הבנק שבעל העסק עובד עימו בצורה קבועה ולמכיר היטב את הפקידים והמנהלים המאשרים או דוחים את ההלוואה. במידה שבעל העסק הוא לקוח אמין ללא בעיות קודמות וגליונו בבנק חף מעבר בעייתי, ניתן להתמקח ולהשיג תנאים טובים יותר מהתנאים הראשוניים שהבנק מציע. כמו כן יש מקום גם לנסיבות משפחתיות בקבלת ההחלטות. נניח שבעל העסק הוא חייל משוחרר בן 22 ששני הוריו לקוחות הבנק מזה שנים רבות ויש להם תוכניות חיסכון שונות. הבנק יטה יותר לקחת סיכון עם החייל המשוחרר הזה מאשר לקחת סיכון עם חייל משוחרר אחר שהוריו אינם לקוחות הבנק. הבעיה בהלוואות בנקים מתרחשת כאשר הלקוח מתקשה לפרוע את התחיבויותיו או שהוא נזקק להלוואות ריבית ואז הוא מגלה שהריבית המגלמת בתוכה את הסיכון הופכת לגבוהה יותר.

הלוואה בערבות מדינה מהקרן לעסקים קטנים

הקרן השייכת למדינת ישראל מעניקה אלפי הלוואות מדי שנה לעסקים אשר עומדים בקריקטריונים המופיעים באתר הקרן ואשר עוברים ליווי ותוכנית עיסקית מאושרת. הריבת שהקרן גובה נמוכה מאוד עד אפסית, הפריסה רחבה לאורך חמש שנים ובגלל שהערבות ניתנת על ידי המדינה, הלווה נזקק לספק רק רבע מסכום ההלוואה כבטחונות. נניח שיש לכם רכב השווה שבעים אלף ש"ח ולקחתם הלוואה בסך מאתיים ושמונים אלף ש"ח, אתם יכולים לשעבד את הרכב כבטחונות להלוואה. שימו לב, שמענק ההלוואה מותנה בתהליך בדיקה היכול להימשך גם חודשים רבים.

הלוואה מחברות פרטיות:

הגיוס של הלוואה דרך חברה פרטית היא בדרך כלל קלה יותר מאשר בשתי האופציות הקודמות אך צריך גם לזכור שהריבית שחברות אלו גובות היא גבוהה מאוד ועם חישוב פיגורים יכולה אף להגיע למימדים אסטרונומיים ולכן לא כדאי לאחר בתשלומים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם