מה עושים כשממלאים דלק מהמשאבה הלא נכונה?

לא מעט נהגים מעדיפים לתדלק בשירות מלא על מנת שהם לא יצטרכו להתמודד עם מצב שבו הם עלולים לתדלק עם המשאבה הלא נכונה. אך אין מה לעשות, מקרים שכאלה הם חלק בלתי נפרד מחיינו – ולעיתים מספיקה שנייה אחת של חוסר תשומת לב ואתם עושים את המהלך הזה שיכול לפגוע במנוע של הרכב שלכם. אז רגע לפני שאתם נכנסים לפאניקה, קחו נשימה עמוקה. יש מה לעשות בנידון על מנת שתוכלו להחזיר את הרכב שלכם למצבו התקין, אך חשוב לפעול במהירות ובדיוק על פי ההנחיות שנסביר לכם בפסקאות הבאות.

> קראו בהרחבה על מקרי "שמתי סולר במקום בנזין"

מילאתם דלק במשאבה הלא נכונה? זה מה שאתם צריכים לעשות

תחילה נגיד כי ישנו הבדל בין רכב בנזין שתודלק בסולר ובין רכב סולר שתודלק בבנזין. לכן בקטע הבא אנו נסביר על כל אחד מהמקרים בצורה פרטנית על מנת שתוכלו להבין בדיוק כיצד תוכלו להתמודד עם המצב שהתרחש אצלכם. השאיפה שלנו היא שכל אחד ידע בדיוק מה הוא צריך לעשות על מנת למזער למינימום האפשרי את הנזק שנגרם למנוע שלכם.

כאשר רכב בנזין תידלק בטעות סולר, מרבית הנזק יכול להיגרם לסוללת המזרקים של מערכת ההצתה, למסנן הדלק ולמשאבת הדלק, הקליקו למידע נוסף. אך על מנת לפתור את הבעיה צריך לפרק את מיכל הדלק, לרוקן ממנו את הדלק שיש בתוכו ולנקות אותו ואת כל הצנרת שמוליכה את הדלק. כך תוכלו להבטיח כי הסיטואציה לא תחזור על עצמה פעם נוספת. אם תעלו על התקלה בזמן, ישנו סיכוי סביר כי המנוע שלכם לא ייפגע ורק תצטרכו לבצע את ההחלפות הנדרשות על מנת להחזיר את הרכב לתפקודו התקין.

במקרה הפוך שבו רכב סולר תידלק בטעות בנזין, המצב ברוב המקרים הוא הרבה יותר חמור וקשה. במרבית המקרים בסיטואציה הזאת המנוע ייפגע, ולא יהיה מנוס מלהחליף את המנוע – כמובן שאתם מבינים כי עלות של החלפת מנוע יכולה להסתכם בכמה עשרות אלפי שקלים. כך שטעות קטנה של חוסר תשומת לב בהחלט יכולה לעלות לכם ביוקר, וחשוב מאוד שתשימו לכך לב על מנת למנוע בעיות בעתיד.

ההכירו את מאסטר פנצ'ר שירות מעולה לדרך

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »