טיפול פסיכולוגי אונליין: האם מתאים גם לילדים?

פסיכולוג ילדים מומחה

אירועים מעוררי חרדה, הם מראה נפוץ מאוד במחוזותינו שצריכים לקבל את הטיפול המתאים להם ברמה הרגשית. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בילדים צעירים שרק לומדים להתנהל בעצמם בעולם. אך האם ניתן לבצע טיפולים פסיכולוגיים אונליין? מאמר בנושא.

טיפול נפשי בסביבה תומכת – להקלה באירועי חרדה

אין זה מפתיע לגלות כי ישנן טכניקות טיפול שונות, כגון טיפול אצל פסיכולוג ילדים מומחה או פנייה לגורמי המקצוע במוסד החינוכית. ואולם, במקרים מסוימים יש צורך לפנות לילד הצעיר באמצעים חדשניים וטכנולוגיים, כדי לעודד אותו לשוחח בפתיחות על הבעיה ולהביע את הקשיים הנפשיים שלו. וזו היא בדיוק המטרה של טיפול פסיכולוגי ברשת.

אמנם, הבחירה לפנות לטיפול פסיכולוגי אונליין, היא לא בחירה נפוצה מאוד, אך ישנם כמה יתרונות משמעותיים שמעודדים הורים לקחת החלטה בכיוון הזה:

  1. ילדים שסובלים מחרדה לא מרגישים בנוח בסביבה זרה וחדשה. עצם היציאה מהבית יכולה להיות חוויה טראומטית, מצלקת וקיצונית, אותה אתם רוצים לחסוך מהילדים שלכם.
  2. הפגישה הראשונה עם המטפל, היא האירוע החשוב ביותר בתהליך ואם המסך עוזר לילד להרגיש יותר בטוח (בייחוד כי הוא מצוי בביתו, במקום הבטוח שלו), ייתכן וזו היא הדרך שלו להיפתח לגורם חיצוני וזר, ולהבין שהטיפול הוא לטובתו.
  3. לעיתים, פנייה אל מטפל דרך הרשת מאפשרת לילד לדבר בצורה חופשית יותר ולהציף אירועים חמורים, שדורשים טיפול במהירות ואפילו בפתיחות גדולה יותר. ולכן, זו יכולה להיות ההחלטה הנכונה לטיפול, גם בילדים קטנים יחסית.

ליווי ותמיכה, לכם ולילדים שלכם

כל התהליך של כניסה לטיפול פסיכולוגי עם ילדים הוא מלחיץ, ולא רק להם. המשפחה כולה עוברת שינוי ויש צורך לתת את הדעת על התחושות שעולות בקרבם של כל בני המשפחה. ולכן, מחד, חשוב לדאוג לרווחה הנפשית של הילד המטופל, ולהבטיח שהוא מקבל את התמיכה הנחוצה לו. ומאידך, אל לכם לשכוח שגם אתם צריכים לחוות ולעבד את האירוע ברמה הרגשית. מטפל מקצועי יצליח לענות על הצרכים הרגשיים של הילד ובה בעת לסייע לכם למצוא את הפתרונות הנכונים לכל המעורבים באירוע, בצורה מאוזנת, שלווה ורגועה ולא משנה באיזו צורת תקשורת.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »