יתרונות וחסרונות רכישת עסק קיים

רכישת עסק קיים היא סיכון לא קטן, וזאת מאחר שאנו צריכים לעשות כמה בדיקות קפדניות לגבי העסק עצמו. האם העסק רווחי, מי האדם שמוכר לנו את העסק ולמה, האם המחיר כדאי וכו'. ע"י אבחון עסקי ניתן לדעת האם כדאי לנו לרכוש את העסק או לא.law office

מהו אבחון עסקי?

לפני שהחלטת על רכישת נכס קיים בין אם הוא קטן או בינוני חשוב שתייעץ עם איש מקצוע שיעזור לך בקבלת ההחלטה. ע"י מספר פגישות בין היזם לבעל העסק לבין צוות אבחון מקצועי ומיומן עם ניסיון בתחום הייעוץ, יעזרו לך בקבלת החלטה האם כדאי לך לקנות את העסק. מאחר שקניית עסק קיים היא החלטה שלא מבצעים תוך כמה דקות, אלא צריך לדון בה ולחשוב טוב אם כדאי. עם צוות אבחון עסקי תוכל לקבל החלטה נכונה, לאחר מספר שאלות וניתוחם.

יתרונות רכישת עסק קיים

לרכישת עסק קיים יש לא מעט יתרונות אשר כוללים בין היתר:

מיקום העסק- רכישת עסק קיים אשר ממוקם באזור טובים הוא שיקול כלכלי מאוד גדול ברכישת העסק. ככל שהעסק יהיה במקום מרכזי בארץ כך הוא ימשוך קהל גדול יותר של לקוחות פוטנציאליים.

הכנסה קבועה- לעסקים קיימים יש הכנסה שוטפת וקבועה ממאגר לקוחות קבוע, כך שההתחלה של עסק זכייני קיים היא גבוהה יותר מאשר עסק שלא קיים. כמו כן ברכישת עסק קיים תוכל ליהנות מרווחים כבר מהיום הראשון שאתה זכיין בעסק.

Retro image of lawyer signing important legal document on black desk. Over black background.

עמידה בתקנים- בעסק קיים יש את כל האישורים השונים אשר צריכים במהלך הפעילות וכוללים: הסכמי רכישה, אישורי עירייה, אישור קבלני ועוד. כל האישורים השונים חוסכים לך כאבי ראש מיותרים במיוחד שמדובר על עסק חדש.

מוניטין- מה שטוב בעסק זכייני שהוא כבר בעל מוניטין גבוהה ושמו מוכר, מה שאומר שלא תצטרך להשקיע בו יותר מדיי ותקבל הכנסה גבוהה ויפה כל חודש, כולל לקוחות קבועים וכו'.

ספקים ואשראי- עסק קיים מגיע עם מאגר ספקים והתנהלות אשראי סדירה ומוגדרת מראש מול הבנקים ושאר ספקים אחרים.

מחיר- ברכישת עסק קיים אין לך עלויות הקמה כמו בהקמת עסק חדש, ולכן אתה יכול להיות בטוח שהעסק שרכשת משתלם יותר וימריא מהר מאשר עסקים אחרים בשוק.

חסרונות רכישת עסק קיים

מחיר- עסקים למכירה יקרים בהרבה מהשווי האמיתי שלהם, ולכן הערכות שווים הוא מוגזם ולא ריאלי כלל וכלל.

מאגר לקוחות משתנה- למרות שיש מאגר לקוחות קיים, לרוב הלקוחות יעזבו את הרשת בגלל החלפת בעלים, לכן יש צורך להשקיע במאגר לקוחות.

אשראי- מאחר שהבעלים בעסק השתנו, גם תנאי האשראי החדשים משתנים ולעיתים מקשים על העסק, במיוחד שמדובר על אשראי מיידי לפירעון בעת ביצוע החלפת הבעלים.

מאמר נוסף בנושא:

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »