עיצוב מוצר

 

עיצוב מוצר

כל מוצר שיוצא אל השוק חייב שיהיה לו ביקוש. ביקוש נובע מצורך קיים ובלעדיו אין סיכוי להצלחתו. יש מקרים בהם המוצר מקדים זמנו, ואחרים בהם הוא מגיע לשוק רווי וגם אלו הם נתונים שמשפיעים על הצלחתו או כישלונו. בנוסף לכל הפרמטרים הללו, יש תחרות על ליבו של הצרכן וכאן יש משמעות רבה לאיכות המוצר, לעיצובו ועיצוב האריזה שלו ולאלמנטים נוספים כמו: מחיר, שיווק, אופי ההחדרה לשוק ועוד. אין ספק, כי  מוצר שמעוצב בצורה נאה והינו נוח לשימוש ותפעול יועדף על צרכנים רבים יותר.

מוצרים נוחים לשימוש

יצרני מוצרים חדשים משקיעים מחשבה רבה בעיצובם. הרצון והצורך מחייבים שהמוצר יותאם לקהל היעד שלו. הוא יהיה עשוי מחומרים איכותיים, חזקים וקלים שיחזיקו מעמד בפני בלאי. חלקם אמור להיות בשימוש אינטנסיבי ועליהם להיות חסינים, ככל שניתן בפני פגיעות, נפילות וחבלות בעצמה סבירה. השימוש במכשירים אמור להיות נוח. ומדובר על אלמנטים כמו אחיזה נוחה, כפתורים ומפסקים איכותיים. מסכי תצוגה ברורים עם כיתוב ברור ובולט ועוד.

צורה חיצונית

צורתו החיצונית של המוצר חייבת להיות מותאמת לשימוש שלו. מוצר לילדים יהיה צבעוני וייתכנו בו שילובי צבעים שמוסיפים לו חן. לעיתים, ניתן לייצר סדרות של אותו מוצר בצבעים שונים וזה יוסיף לאטרקטיביות. מזוודה לטיולים תהיה צבעונית ואילו זאת שמיועדת לשימוש עורכי דין תהיה שחורה, וכן הלאה. בעת עיצוב מוצר חושבים גם על האריזה שלו. והסיבות העיקרית הינן משיכת עין הקונה והובלה בטוחה לצרכן הסופי שלו.

תהליך העיצוב

עיצוב מוצר הינו תהליך מורכב שראשיתו ברעיון שמתבשל והעלאתו כסקיצה על הדף או צג המחשב. לעיתים, יש צורך במספר סקיצות עד לקבלת הכיוון הנדרש. במקרים בהם לב המוצר חייב להיות מוגן בקופסא או במעטפת קשיחה אזי היא תעוצב בגודל המתאים ומחומרים חזקים. במקרים בהם מדובר על מוצר קצה כמו ידית טוש שנועדה לילדים, יהיה צורך לעצב את הטוש בצורה המתאימה לפלח אוכלוסיה זה. מומלץ לכל יצרן לקבל הצעות ממעצבי מוצר בעלי ניסיון וידע  מתקדם שבבעלותם תשתית שמסוגלת להתמודד עם צרכי השוק המודרני. הם יעצבו מוצר יפה, בטוח, נוח לשימוש, קל לייצור וזול, יחסית.

 

 

בנוסף מאמר זה עשוי לעניין אותך

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם