עורך דין נזיקין

מהלך החיים מזמן, לעיתים, הפתעות לא נעימות וכאלו הן פגיעות שנגרמות לאדם או לרכושו בנסיבות שונות. אדם שנפגע שלא בטובתו, וכמובן שלא ברצונו, מאדם או גורם אחר יכול לתבוע פיצוי כספי על הנזק שנגרם לו. כאשר התביעה מגיעה לפתחו של בית משפט אזי  השופט קובע את הסכום על פי פרמטרים שונים בהם מהות הנזק ועלותו, גיל הנפגע, הסכומים הנדרשים לשיקום עתידי, גובה השכר הנוכחי והעתידי המוערך של הנפגע ועוד. עורך דין נזיקין הוא המומחה שיכול לייצג כל לקוח בתביעה כזאת.

קביעת מידת האחריות

כאשר מתבררת תביעת נזיקין אזי יש צורך לשים לב למספר אלמנטים. הראשון והחשוב הוא מידת האחריות של הגורם שפגע וביצע עוולה לזולתו. האם האחריות הינה מוחלטת שלו או שיש סיבות מקלות ושותפים לה? האם  מדובר ברשלנות שהיא סוג של אשמה חברתית? האם הפוגע הוריד סטנדרטים בטיחותיים ואחרים מתוך רצון לחסוך בכסף והיא זאת שסייעה לפגיעה? כל ניואנס כזה חשוב, ובמקרים רבים, מתורגם לסכום הפיצוי. לדוגמא: אחריות כבדה תגדיל את אשמת הפוגע ותגרום, לרוב, לו או לחברת הביטוח שלו לשלם כסף רב יותר.

סוגי עוולות

עוולות יכולות להיגרם מתאונות דרכים ועבודה, תקיפות של אנשים או כלבים השייכים להם, הסגת גבול, כליאת שווא ושלילת חופש תנועה של אדם, מטרדים, הטעיה, הפרת חוזים שונים ועוד. דיני נזיקין הינם רבים ומשתרעים  על תחומים מגוונים וביניהם ניתן למנות: פיצויים לתאונות דרכים, חוק לשון הרע, חוק למניעת מפגעים, חוק אחריות למוצרים פגומים, חוק נזיקים אזרחיים, עוולות מסחריות ועוד. הנזקים החמורים הם אלו הם שמגיעים, בדרך כלל, לבתי משפט או לבוררויות מוסכמות.

ייצוג מקצועי

מומלץ לשכור שירותי עורך דין נזיקין המתמחה בכל התחומים הללו. הוא יקבל לידו את התיק וילמד אותו על בוריו. התביעה לקבלת פיצוי כספי תהיה מבוססת על תיעוד ומסמכים בגין המקרה ביניהם: מסמכים רפואיים, ואחרים בעלי אופי כלכלי. עורך הדין חייב להוכיח כי יש קשר בין הנזק לפגיעה. הוא יביא תקדימים משפטיים התומכים בטענותיו והכול יהיה לצורך קבלת פסק דין המטיב עם לקוחו. הכספים שהוא ישיג עבורו יסייעו לו לאורך זמן.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם