מאמן כושר אישי

מאמן כושר אישימאמן כושר אישי או בקבוצה?

יש הסבורים שהעולם מתחלק לשניים, לאלה שאוהבים לעשות את הדברים בעצמם, לבד, אלה שאוהבים להתבודד, ולאלה שאוהבים להיות בקבוצות, חברי להקה, הם לא יכולים בלי אנשים סביבם, הם לא יכולים לעשות את הדבר בלי שמישהו יהיה איתם.

ובכן, החלוקה הזאת נכונה במידת מה גם לעולם הכושר, יש מי שיכול לעבוד עם מאמן כושר אישי, אחד על אחד ויש מי שחייב לעבוד בקבוצה, כלומר לעבוד עם עוד אנשים. כמובן שיש את מי שעובד לבד לגמרי, בלי מאמן ובלי קבוצה, אך אליו לא נתייחס במאמר זה שבא להציג את היתרונות והחסרונות של עבודה עם מאמן כושר אישי או בקבוצה.

לכל אחד מהצדדים יש, מן הסתם, יתרונות וחסרונות, הכל שאלה מה בדיוק רוצים להשיג ומה הדרך הנוחה ביותר לשם כך. בחלק הבא של המאמר נציג יתרונות וחסרונות של עבודה בשתי האפשרויות, כך כשתסיימו לקרוא את המאמר תוכלו להחליט מה מתאים לכם יותר.

יתרונות וחסרונות של עבודה עם מאמן כושר אישי

יתרונות – ראשית, המאמן מציע לכם תוכנית אימונים מותאמת אישית, היא בנויה על פי היכולות שלכם, דרגות הקושי שעומדות בפניכם ועוד. שנית, עבודה עם מאמן כושר אישי מתבססת על לוח זמנים שנוח לכם ומתבצעת במקום שמתאים לכם, כך שהעבודה היא על פי התנאים שלכם. שלוש, מאמן כושר אישי קשוב לצרכים ולדרישות שלכם ועוזר לכם כמה שיותר להגיע אל המטרות שהצבתם לעצמכם.

חסרונות – צריך לומר את האמת לעיתים עבודה עם מאמן אחד על אחד, יכולה להיות קשה וקצת משעממת, ייתכן ותהיה כימיה טובה אבל עדיין אין כאן אקט חברתי מיוחד. יש מי שזה מפריע לו. חסרון אחר הוא, יש תרגילים שניתן לעשות בזוגות או שלישיות, ואלה לא תוכלו לבצע אם תעבדו רק עם מאמן כושר אישי.
מאמן כושר

יתרונות וחסרונות של עבודה באימון קבוצתי

יתרונות – הקבוצה מספקת לכם מעטפת של תמיכה, אם קשה לכם יהיה מי שיעזור לכם, ידחוף אתכם, התמיכה הזאת תעודד אתכם לא לוותר. מנגד, הקבוצה גם מציבה יעדים תחרותיים בלתי נראים, "אם הוא הצליח, אין סיבה שאני לא אצליח". לכך יש להוסיף נקודה נוספת והיא, האקט החברתי הרחב, החל משיחות באימונים דרך ארוחות ויציאות משותפות.

חסרונות – אתם תלויים בשאר חברי הקבוצה, זה אומר שהתוכנית היא משותפת, שעות האימונים נקבעות על פי מה שנוח לכולם, מיקום האימון נקבע על פי מה שנוח לכולם, אפילו קצב ההתקדמות תלויה ביכולת של כולם. זה לא תמיד נוח ולעיתים פוגע ביכולת שלכם להתקדם.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם