יועץ פנסיוני

רבים מאתנו מכירים את סוכן הביטוח שמכנה את עצמו גם בשם משווק פנסיוני. המשווק הפנסיוני בניגוד ליועץ הפנסיוני, עמל לשכנע אותנו בדבר ביטוחים שונים שאנחנו לא תמיד זקוקים אליהם. למה הם בעצם עושים את הדבר? כאן המקום להסביר מה זה משווק פנסיוני להבדיל מהמושג שלשמו נדרשנו מעל גבי במה זו שזוהי היכרות עם נושא התואר – יועץ פנסיוני המעניק ייעוץ פנסיוני. (ייעוץ, שימו לב, ולא שיווק… ויש הבדל גדול…)

המשווק הפנסיוני מחויב לחברת שונות ויש לו מחויבות והתקשרות חוזית מול חברות ביטוח שונות או קרנות פנסיה שונות, שעבורם הוא בעצם עובד ועל כן הוא משכנע לקוחות לרכוש את הפוליסות לאותן חברות. למותר לציין שכל זה גורם לו כמובן להיות אינטרסנטי כאשר הוא משכנע את הלקוח שלו לבחור בפוליסה שהלקוח לא באמת צריך רק שזה פשוט שווה לו בגלל התגמולים והאחוזים שהוא יקבל בעקבות מכירת הפוליסה הספציפית הזו.

Retro image of lawyer signing important legal document on black desk. Over black background.

יועץ פנסיוני – דואג רק ללקוח

היועץ הפנסיוני לעומת זאת לא ימכור ללקוח ביטוח שלא מתאים לו ושהוא אינו זקוק לו. הוא ילמד להכיר את האדם שעומד מולו, ילמד על הצרכים שלו, על סגנון החיים שלו, ההיסטוריה שלו, וכל מה שכרוך בהיכרות כדי לדעת להמליץ על הביטוח המתאים. לאור הכרות מעמיקה תהיה להצעת הביטוח משמעות הרבה יותר אפקטיבית ובמיוחד לאור העובדה שהיועץ הפנסיוני עובד ללא כל אינטרסים וללא כל פזילה לעבר האחוזים או התמריצים שממתינים לו מעבר לפינה.

מובן מכך, שכאשר אתם רוצים לרכוש פוליסה מסוימת או לשקול קנייה של ביטוח כלשהו, עליכם לפנות אך ורק אל יועץ פנסיוני שינסה להתאים את הביטוח המתאים על פי המידות שלכם ולא להתאים אתכם לביטוח שמתאים לו כרגע למכור לכם…

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »