שיפוץ משרדים להעלאת ערך הנכס

נדל"ן זהו אחד התחומים המניבים והמגוונים כיום בשוק הישראלי. מדובר במקור להכנסות רבות ושונות. כך, בשנים האחרונות אנשים מתעניינים יותר ויותר במרחבים עסקיים לא פחות מפרטיים.

הדבר מתרחש עקב העובדה הפשוטה שיותר ויותר אנשים בוחרים להיות עצמאיים, פותחים עסקים קטנים, כאשר רובם זקוקים למקום רשמי וייצוגי לשם קבלת קהל, או הענקת השירות בפועל. כאשר יש ביקוש רב לנכסים כאלה, באופן טבעי מופיע גם הביקוש לשיפוץ ושדרוג שלהם להעלאת הערך שלהם, מה שמתבטא ברווחים גדולים יותר בעת מכירה או השכרה.

אפשרויות שיפוץ במשרד

כאשר בוחרים באפשרות לבצע שיפוץ במשרד על מנת להשכיר או למכור אותו במחיר גבוה יותר, חשוב מאוד לקחת בחשבון את הצרכים של הקונים או המשכירים הפוטנציאליים, ששונים במהותם מהצרכים של שוכרי וקוני דירות. כאשר חושבים על ערך של מרחב משרדי, ישנם מספר גורמים חשובים:

  • מיקום – האם הוא נמצא קרוב לצירי תנועה מרכזיים? כלומר, שגם ללקוחות וגם לעובדים יהיה קל להגיע. כמובן שמיקום זה לא משהו שניתן לשפר באמצעות שיפוץ, אך במידה והוא לא מוצלח במיוחד, יש לחשוב על דרכים לפצות על כך.
  • חנייה – חשוב מאוד על מנת לחסוך את זמנם של המגיעים למקום, עובדים ומבקרים כאחד
  • ניצול שטח – על אותו שטח ניתן לבנות משרד נוח ומותאם לצרכים של מספר אנשים, או להיפך – משרד שהעבודה בו לא נעימה ולא פורייה. על מנת לנצל בצורה הטובה ביותר את שטח המשרד, כדאי להיעזר בשירותי עיצוב פנים. בניית קירות גבס זהו פיתרון נוח ויחסית זול לחלוקה טוב של שטחי משרד
  • אזורי נוחיות – למרות שהמטבחון במקום העבודה לא משחק תפקיד חשוב כמו מטבח בבית שלנו, עדיין יש צורך לעשות אותו נעים וביתי, בכדי שלעובדים תהיה תחושה שהם נחו מעט מהעבודה בזמן שהם היו שם. רק לא צריך להגזים, בכדי שחצי מיום העבודה לא יעבור שם.

אזור נוחות נוסף זה כמובן השירותים. במקרים מסוימים יש הגיון להוסיף גם מקלחון, במידה ומדובר במשרד שבו ניתן לעיתים להישאר אפילו עד הבוקר.

  • תשתיות – חשוב לשים לב לתשתיות הספציפיות שפעמים רבות חשובות לתפעול של משרד: חשמל (מספיק שקעים), אינטרנט (תשתית לרוחב פס). חשוב מאוד להציב סדרי עדיפויות המותאמים לעבודה של משרד ולא בית רגיל.

אתר 2FIX מספק לכם מאגר אנשי מקצוע מגוונים המסוגלים לבצע כל סוג של שיפוץ, כולל שיפות להעלאת ערך המשרד.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם