מה רושמים על מודעת אבל?

מודעת אבל

אחד הרגעים הקשים ביותר בחייו של אדם, ללא צל של ספק, זה הרגע הוא מאבד את אחד מיקיריו. אז עליו להתמודד עם האובדן הקשה, אז עליו להתאבל, אך אז במקרים רבים עליו גם לבצע את הפרטים הטכניים שנדרשים לקראת הלוויה והשבעה.

מה הם הדברים שצריך לעשות לקראת הלוויה והשבעה?

כפי שאנחנו יודעים, יש מספר דברים שצריך לבצע לפני הלוויה והשבעה. בין היתר צריך לכתוב מודעת אבל אותה נפרסם במקומות שונים, צריך להודיע לאנשים שונים על האירוע ולארגן לוויה. כידוע, גם בשלבים מאוחרים יש לבצע פעולות שונות בעקבות האירוע, בין היתר, יש למצוא מצבה מתאימה לבנייה לפני תום השלושים. היום תוכלו למצוא מצבות אבן טבעית ומצבות אחרות שניתן להתקין על הקבר של יקירכם.

כאמור, אחד הדברים החשובים ביותר בארגון של לפני הלוויה והשבעה, זה כל הנושא של כתיבת מודעת אבל ופרסומה. בדרך כלל נהוג לפרסם מודעת אבל מטעם המשפחה אשר תהיה תתלה על גדר הבית וכן בלוחות מודעות באזור המגורים. ישנן משפחות שבוחרות גם לפרסם מודעות בעיתונות הכתובה.

מה אמורים לכתוב על מודעת אבל?

מודעת אבל יכולה להתפרסם בכמה צורות:

מודעה כללית

הכוונה למודעה סטנדרטית שמציינת את שם הנפטר או הנפטרת, את כל ההקשרים המשפחתיים המשמעותיים, וכן את תאריך הפטירה, מקום הלוויה וכן את הכתובת בה יושבים שבעה.

מודעה מפורטת

ניתן לייצר גם מודעה יותר מפורטת, כזו שתכלול את כל הפרטים שציינו אך מעבר לכך, גם פרטים נוספים, למשל, אפשר להוסיף ציטוט מיוחד מתוך המקורות או מתוך שיר כזה או אחר, אפשר להוסיף מילות חיבה, או דברים אישיים אחרים.

צריך להדגיש, אם יש למשפחה הוראות מיוחדות לקראת השבעה, רצוי מאוד לכתוב אותן על גבי המודעה. למשל, אם המשפחה מבקשת להגיע בשעות מסוימות או לא להגיע בכלל, אז רצוי לציין זאת, על מנת שלא יהיו אי הבנות.

צריך להדגיש, המודעה לא אמורה להיות דומה למה שנכתוב על המצבה או במקומות אחרים. היא יכולה להיות הרבה יותר כללית, סטנדרטית.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »