עורך דין ביטוח לאומי

הביטוח הלאומי נחשב אולי למוסד היציב אך גם הקשה ביותר של המדינה. תפקידו של המוסד לביטוח לאומי הוא להבטיח צמצום פערים כלכליים בין האוכלוסיות בישראל וסיוע לאוכלוסיות נזקקות. אנשים רבים משלמים לביטוח לאומי מדי חודש ואינם מבינים את המשמעות לדמי הביטוח שהם משלמים, כמו גם אינם יודעים כי במקרה של פציעה או מחלה שאינה מאפשרת תפקוד ראוי ניתן לתבוע במקרים מסוימים גם את הביטוח הלאומי ולא רק את חברת הביטוח בה האדם מבוטח. לשם כך צריך עורך דין ביטוח לאומי מקצועי ואיכותי.

מדוע אנו משלמים ביטוח לאומי כל חודש?

מגיל מסוים אנו מחויבים בתשלום מסים לביטוח הלאומי. מרבית האנשים מכירים את סעיף ההפחתה מתלוש המשכורת שלהם שרואים את הכסף שלהם הולך לביטוח הלאומי, אולם הצעירים אינם מבינים שגם במידה ואינם עובדים חלה עליהם חובה לשלם ביטוח לאומי על עצם היותך אזרח במדינת ישראל. מדובר למעשה במעין תשלום מסים החלים על כל אזרח מגיל מסוים ועד גיל מסוים, שכיר או עצמאי, וזאת כדי שהכסף המצטבר יוכל לשמש לעזרה לאוכלוסיות החלשות, כך למשל בעלי מוגבלויות, נכים, ילדים וקשישים.auction-2891804_960_720[1]

מימוש הזכויות באמצעות עורך דין מומחה:

במקרים רבים ניתן לתבוע גם את הביטוח הלאומי ולא רק את חברת הביטוח המבטחת אתכם ולשם כך צריך להיעזר בעורן דין המתמחה בתחום. עורך דין ביטוח לאומי הנו עורך דין המטפל בעיקר או במשרה מלאה בתיקים הקשורים במוסד לביטוח לאומי. הוא מכיר את החוקים, הזכויות והחובות. באמצעות הידע והניסיון יוכל לסייע ללקוח לקבל את מלוא זכויותיו האזרחיות גם מהביטוח הלאומי ולא רק מחברת הביטוח שבה הוא מבוטח. על מנת לקבל את אותן זכויות יש לעמוד בנהלים שהקצת המדינה באמצעות הביטוח הלאומי ואותם מכיר היטב עורך דין המתמחה בתחום.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם