עורך דין רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מוגדרת כפעולה רפואית שנעשית תוך כדי סטייה מהנורמה ובעקבותיה נגרם נזק רפואי למטופל. הפעולה היא כזאת שרופא או מטפל סביר אחר לא היה עושה אותה ומדובר על: ניתח כושל, טיפול פיזיותרפי שגרם לנזק חמור, מתן תרופות לא נכונות וכדומה. במידה שלדעת המטופל נגרם לו נזק בגין הרשלנות הרפואית הוא יכול להגיש תביעה משפטית כנגד הרופא, המטפל או המוסד הרפואי שם התבצעה הפרוצדורה או כולם גם יחד. עורך דין המתמחה בתחום הוא זה שיכול לסייע בניהול התביעה.

תביעה מורכבת

תביעה כזאת מוגדרת כאחת הקשות בתחום דיני נזיקין בגלל מורכבותה ובגלל שלא כל הנושאים הקשורים בה ברורים ומוגדרים כ"שחור ולבן". יש ניואנסים שונים מאחר ומדובר במקרים מורכבים שרופאים מומחים שונים יכולים לראותם אחרת. לכן, יש קושי להוכיח כי אכן הייתה רשלנות רפואית, ואם הייתה  מה חלקו של המטפל. נקודה בעייתית נוספת היא הסכום הכספי  המבוקש בגין עוגמת נפש ובגין סכומים שנועדו לשיקום ומחייה עתידית. המשימה  הראשונה והמועדפת של עורך הדין היא לקבל פיצוי מבלי לגשת לבית משפט.

מסמכים

עורך דין חייב המחליט להגיש תביעה עושה זאת, כמובן, בהסכמת לקוחו. הוא חייב להיות בעל ניסיון רב שמגיע ממקום של ידע משפטי, של הכרת תקדימים קודמים בנושא התביעה, של הכרת הליכות בית המשפט, של הכרת הנתבע ועוד. ניהול תיק כזה כרוך באיסוף מסמכים רפואיים המתארים את המקרה, קבלת חוות דעת של מומחים רפואיים המוכיחים כי אכן נעשתה פעולה לא נכונה ונגרם נזק אמיתי, מסמכים של מומחי כספים המעידים על הנזקים הכספיים, וכן הלאה.

ניהול התיק

פסיקות שופטים בדיני נזיקין אלו של רשלנות מקצועית מסתמכות רבות על מסמכים וחוות דעת מקצועיות, וככל שיהיו אלו חוות דעת של מומחים ידועי שם כן ייטב. עורך  הדין אמור להציג טענותיו, לחקור עדים, להתעמת מול עורכי הדין היריבים, שלרוב, גם הם מומחים בתחומם ומייצגים גופים בעלי כוח דוגמת חברות ביטוח ומוסדות רפואיים גדולים. מומלץ לרכוש שירותי עורך דין בעל ידע וניסיון  מצטבר מאחר והצלחתו תביא לפסיקה לקבלת כספים החיוניים לניהול אורח חיים סביר עתידי של התובע.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »