איתור נזילות במצלמה טרמית

זה קורה לכל אחד שגר בדירה לפחות פעם אחת, בה רואים כי ישנם סימנים של נזילה או רק סימנים שרטיבות על אחד הקירות. אז מתחיל מסע של ניחושים לגבי המקור שממנו מגיעים כל המים, עם ההתלבטות לאיזה איש מקצוע לקורא על מנת לטפל בעניין הזה.

קודם כל חשוב להבין כי במקרה שבו שמים לב כי ישנה רטיבות ברמה גדולה או קטנה זה חשוב מאוד שלא להניח למצב הזה ולחכות עד אשר ייפתר מעצמו כי רטיבות אינה נעלמת מעצמה, וקרוב לוודאי שהסיטואציה ללא טיפול נכון רק תלך ותחמיר עם יותר נזק שנגרם לדירה במידה ובבעיה לא מטפלים.

איתור נזילות במצלמה טרמית

ממה נובעות נזילות של מים

קודם כל זה חשוב להבין כי רטיבות יכולה להתרחש גם בדירות בבניינים חדשים ולא מדובר בבעיה שמאפיינת צנרת ישנה בלבד. כעיקרון כאשר מדובר בבניינים חדשים מקרה של נזילות יכול לנבוע מכל מיני סיבות אשר קשורות אל עבודה לא נכונה בעת הבנייה של הבניין עצמו, או כאשר באים על מנת לבצע סוג של שדרוג או תיקון קטן אשר פוגע בצנרת של הדירה וגורם בסופו של דבר אל נזילה. על מנת להתחקות בצורה מדויקת על המקור של אותה הנזילה זה חשוב לא לפעול רק לפי הבקיאות של שרברב מיומן אלא לבצע את הבדיקה עם מצלמה טרמית אשר מדייקת את הבדיקה הזו למיקום ספציפי ללא כל ספק.

איך מאתרים את מקור הנזילה

כאשר רואים כי מתחת לכיור של ארון האמבטיה יש סיפון שממנו יש טפטוף, אזי לא ממש קשה להבין כי הבעיה נובעת משם וכי יש להחליף את הסיפון, לבדוק את הסגירה או את הגומי. כאשר רואים סימנים של רטיבות על קיר, לא ממש יודעים אם מדובר ברטיבות שמגיעה מהצנרת בבית עצמו או ברטיבות אשר המקור שלה הוא דווקא מן השכנים הצמודים לאותו הקיר.

לכן, כדי לאתר בצורה טובה שרברבים מקצועיים שמגיעים לבצע איתור נזילות במצלמה טרמית  ויכולים להתחקות אחר מקור הרטיבות בצורה יעילה, ובכך לסגור את כל הניחושים עם ממצאים וודאיים אשר מראים מהיכן מגיעה הנזילה והיכן יש לפעול ולבדוק כדי להשיג את התיקון המלא שלה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם