משפצים את המטבח? כך תשמרו על התקציב

אם יש מוקד אחד בבית שבו ניתן לשכוח מהמשכנתא ומחובות נוספים, הרי שמדובר במטבח, ולא כי אתם יושבים אל מול מאפה ריחני שזה עתה יצא מהתנור, אלא כיוון שבכול הנוגע לעיצוב המטבח ניתן ללכת לאיבוד – ניתן בקלות להיגרר להוצאה מאוד גבוהה ולא רצויה. אז כיצד שומרים על התקציב? ראשית מגדירים כזה ושנית נצמדים אליו – ויהי מה!

שיפוץ מטבח

נקודת התחלה

שיפוץ מטבח יכול להסתכם בהחלפת קרמיקה ותוספת של אי, אך גם יכול לכלול החלפה של ארונות, הנמכת תקרה, תוספת תאורה, צביעה, רכישת מוצרי חשמל, שינוי משטח העבודה ועוד. אי לכך, אם מבקשים לסיים את השיפוץ ולהיות גם מרוצים מהתוצאה וגם מגובה ההוצאה, הרי שיש לעשות שני דברים:

  1. היו מודעים – חשוב להבין שתכנון כספים תמיד מפתיע לרעה, ועל כן יש לקחת בחשבון שתתבקשו להוציא יותר, משמע מראש יש לקזז בעלויות, להתמקד ולהבין שתוספת מחיר פעוטה לצד עוד תוספת זניחה, בסוף מובילה לחריגה הלא רצויה – היזהרו!
  2. ערכו תעדוף – היבטו במטבח וערכו רשימה של הדברים שאתם מבקשים לשנות בהתאם לסדרי עדיפויות. אט אט תבינו על מה ניתן לוותר ומה ניתן לשנות, אך מבלי להוציא הרבה. כך למשל אם הצבע של הקיר לא מוצא חן בעיניכם, אין למהר לקחת סייד או לרכוש טפט גדול, אלא ניתן לצבוע לבד, לתלות אלמנט צבעוני וכדומה.

בחנו  אנשי מקצוע

מצפים לקרוא שאנו ממליצים לכם לקחת איש מקצוע זול? אתם בהחלט זקוקים לפסקה הנוכחית! אין זה סוד שתשלום לאיש מקצוע מהווה נתח מהותי מכלל ההוצאה, וככול שהוא יהיה יותר יקר, כך יישאר פחות תקציב עבור דברים נוספים. עם זאת, אנו באים לומר דבר אחר – היזהרו משיפוצניקים שמבקשים מחירים נמוכים, וזאת כי לרוב המחיר הנמוך מצביע על חוסר ביטחון ביכולות, ומי שנכווה בעבר יודע לומר שההוצאה הגדולה ביותר היא לשפץ מחדש, רק כיוון שהעבודה הראשונית אינה הייתה טובה. מבקשים להימנע ממצב שכזה מראש? וודאו שהתשלום לשיפוצניק תלוי בקצב ההתקדמות, כך שלא משלמים תשלום אחרון טרם מרוצים מאיכות התוצאה.

חפשו מבצעים

בין אם עכשיו חורף, חג, סוף שנה, תחילת לימודים וכדומה, תמיד ניתן למצוא מבצעים! אי לכך אין לרכוש את הקרמיקה הראשונה בה נתקלים, אין לאפשר לחברת המטבחים לחייב אתכם לרכוש דרכה ידיות ואין לרכוש את האי שהתאהבתם בו במחיר המלא. מה עושים? ראשית מוצאים מה רוצים ולאחר מכן מחפשים האם ניתן להשיג את אותו דבר (או חלופה ראויה) במחיר יותר טוב. כך למשל כשמוצאים דגם רצוי של קרמיקה יש לבחון כמה הוא עולה בחנויות נוספות, כאשר בוחנים דגמי מטבחים מראש יש לבחון חומרים שעומדים בתקציב, ידיות מומלץ לרכוש באופן עצמאי וכמובן שתמיד רווחי לבקר בחנויות שמציעות מבצעים.

הישארו ממוקדים

אם אתם יכולים להתפשר על עץ מלא, מראש התמקדו במטבחים מפורמייקה – אל תביטו לצדדים. מדובר בחומר מאוד איכותי עבור אזור מאתגר כגון מטבח ובאותה נשימה מדובר בחומר מאוד זול. בנוסף, הפורמייקה מגיעה בשלל גוונים וטקסטורות, כך שניתן ליהנות מהתוצאה הרצויה לצד המחיר הרצוי.

שנו קצת תשיגו הרבה

לבסוף נסיים עם חמישה טיפים קטנים שעושים הבדל משמעותי:

  1. אם לא אוהבים את החזיתות הקיימות, שקלו לצבוע מחדש, או להחליף ידיות.
  2. צבעו רק מקטע מהקיר בגוון יותר משמעותי.
  3. הוסיפו מדפים פתוחים (למשל עבור צמחי תבלין, או ספרי מתכונים). לא יקר ומוסיף הרבה עניין וצבע.
  4. הוסיפו תאורה ממוקדת, מייצר בין-רגע תחושה יוקרתית.
  5. בחנו מה תחום הפרזול יודע להעניק לכם – למשל פתרון יעיל עבור מגירות ואחסון מזון.

מטבח שלכם – שליטה שלכם!

מרגישים עתה יותר מוכנים? אל תשכחו מה אתם רוצים, מהו הכיוון הכללי, לאיזה עיצוב שואפים ושיש אינספור פתרונות פשוטים וחסכוניים. תיהנו מהמטבח החדש!

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הכל

קורס הערכת אומנות

הערכת אמנות היא סוג של שמאות שאותה מבצעים עם פריטי אומנות וכמובן על כל דבר שערכו לוט בערפל ואין מחיר או ערך אחיד סביבו. את

קרא עוד »