איך תבחרו את הלימודים המתאימים לכם?

לימודי עיצוב פנים

כשאתם מגיעים לצומת דרכים בחיים שבה אתם צריכים להחליט ולבחור את מסלול הלימודים המתאים לכם, חשוב שתבחרו את מסלול הלימודים הטוב ביותר לכם וזאת כדי שלא תבזבזו כספים מיותרים, שנים בלימודים של מקצוע שאינו מתאים לכם ולימודי תעודה שלבסוף תגלו שאינה במקצוע שייחלתם לו. אז איך תבחרו את הלימודים המתאימים לכם. כמה עצות טובות במאמר הבא.

התחילו להתעניין בהליכה לימים פתוחים – כדי לבחור את המקצוע המתאים לכם חשוב להתחיל ולפקוד ימים פתוחים. כאשר אתם מגיעים לימים פתוחים המתקיימים במכללות ובאוניברסיטאות השונות אתם יכולים להתעניין ולקבל מידע על מגוון מקצועות ביניהם מקצועות שונים ומגוונים החל מלימודי עיצוב פנים, עד לימודי הנדסה, רפואה, אומנות ועוד. בכך אתם יכולים להתחיל ולהתמקד במקצוע שמעניין אתכם.

נסו להבין עם סטודנטים אחרים האם הלימודים מעניינים – לימודים שאתם  בוחרים חייבים לעניין אתכם, ולכן אם ישנן תחום שמושך אתכם, כדאי להבין האם גם הלימודים מעניינים והאם החומר הלימודי מועבר בצורה מעניינת. אם לדוגמא אתם מתעניינים בלימודי עיצוב פנים, נסו להבין מסטודנטים שלומדים את המקצוע האם הלימודים מעניינים. נסו להבין מהם הקורסים שנלמדים בתחום, עד כמה הלימודים עיוניים ועד כמה הם מעשיים. בדקו האם ישנם יציאות מהקורס לסיורים, מהו הוא סילובוס ותכנית הלימודים ומי הם המרצים – בכך תוכלו לדעת ולקבל יותר מידע קריטי על המקצוע.

בדקו עד כמה המקצוע שלכם מבוקש – בדקו כי המקצוע שאתם לומדים אינו עוד תואר ב'מדעי הדשא' משמע לא מדובר בתואר חסר תכלית. בדקו את לוחות הדרושים, ובדקו עד כמה התחום שאתם רוצים ללמוד מבוקש. בכך תוכלו  להתמקד על מקצוע שהוא גם מעניין וגם בסיומו תוכלו למצוא עבודה בתחום.

הביטו לעתיד – חשוב לראות את עצמכם עוסקים במקצוע שאתם בוחרים. בדקו שלא מדובר בגחמה, אל תחברו בתחום שאתם לא רואים את עצמכם עוסקים בו בעוד שנה. בחרו מקצוע שאתם רואים יכולים לפתח בו את עצמכם בו ולבנות עמו קריירה. בכך תוכלו להבין כי אתם באמת בוחרים במקצוע טוב שמתאים לכם.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם