התקנת מעלית בבניין משותף

התקנת מעלית בבניין שהוא משותף זו פעולה שהיא מאוד הכרחית משום שהמעלית מעניקה הרבה נוחות ומשדרגת את חייהם של כל הדיירים. איכות החיים של הדיירים בבניין עולה משמעותית כשיש מעלית, שכן היא מקלה על אנשים מבוגרים לעלות וכך מאפשרת להם תזוזה רבה יותר בין החוץ לפנים. סחיבות של שקיות וקניות נמנעות מעתה ואילך, אין צורך יותר לעלות כמה קומות ולהתעייף עם משאות כבדים.

יחד עם זאת, מדובר בפרויקט שהעלות שלו גבוהה ויכולה בהחלט להגיע לכמה מאות שקלים. העלות של בניית מעלית היא כמובן מתחלקת בין כל דיירים אך מה קורה כיש מחלוקת בעניין? האם בכל זאת מתקינים, ומי חייב לשלם?

מה אומר החוק?

כשעולה המחשבה להתקין מעלית בבניין, חברת ניהול ועד בית או נציגי הועד צריכים לערוך אסיפה בין כל הדיירים ולהודיע על כוונה זו לכולם. לא תמיד כולם מסכימים וודאי אלה שגרים בקומת קרקע עלולים לסרב. אך כדי לבצע התקנה, נדרשת הסכמה של 67 אחוז מכלל הדיירים על מנת שהיא תצא לפועל. לצד הסכמה של הדיירים, התקנה של המעלית כפופה לתנאי של היתר בניה מהרשויות, כמו כן, כדאי לוודא שהתקנת המעלית לא תגרום לכל נזק ברכוש המשותף או בחזות של הבניין.

מי נושא בעלות התקנת המעלית?

בעלות של התקנת מעלית נושאים רק הדיירים שמעוניינים בה. בעלי דירות קרקע לא משתתפים בהוצאה זו גם אם הם יהיו בעדה. יתרה מזה, החוק מתיר לכל בעל דירה לקבל את ההחלטה בנוגע להתקנה של מעלית ולהגיע להסכם משותף מי יישא בעלויות ההתקנה. עם זאת כל הדיירים (גם בעלי דירות הקרקע) יתבקשו להשתתף בכל ההוצאות של האחזקה השוטפת של המעלית שנבנית, גם אם התנגדו מלכתחילה להתקין אותה. אם נוצרת אי הסכמה בין החברה לניהול ועד הבית לאחד השכנים בנושא זה, ניתן יהיה לדייר המתנגד לערער על ההחלטה של התקנה של מעלית בבניין המשותף, עליו לפנות אל המפקח של המקרקעין ואחר כך לבית המשפט המחוזי.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הכל
daniel

בחירת מטפלת רגשית נכונה עבורכם

אם תהיו מעוניינים להשיג שיפור משמעותי מבחינת המצב הרגשי והיכולת להתמודד עם מצבים מאתגרים, יהיה מומלץ לבחור מטפלת רגשית אשר תוכל להבין את הצרכים שלכם

קרא עוד »