עיצוב תעשייתי – שלב מחקר השוק

עיצוב תעשייתי

אם בעבר כאשר יצרו מוצר חשבו כיצד הוא יהיה הכי פרקטי וזול ליצור, כיום יותר ויותר חברות מבינות כי יש צורך להשקיע גם בעיצוב המוצר. אסתטיקה היא בעלת משמעות עצומה להצלחת המוצר שלנו וישנם לקוחות רבים אשר יאמצו מוצר אל חיקם על פי המראה שלו. בגלל זה כל כך חשוב להשקיע בעיצוב המוצר. השלב הראשון בעיצוב תעשייתי הוא שלב מחקר השוק. זהו שלב חשוב ביותר בו מבינים במה הלקוחות מעוניינים ואיזה מוצרים הכי יענו על הדרישות שלהם. בשלב זה גם בוחנים לעומק את המתחרים השונים על מוצריהם ומחפשים את נקודות התורפה והחוזק של כול מוצר ומוצר בשוק. הכרת השוק היא בעלת חשיבות מכרעת להצלחת עיצוב המוצר ויש להיות מודעים לכך.

עיצוב תעשייתי – שלב המימוש

לאחר שביצענו מחקר מעמיק על השוק ועל מאפייניו עלינו להגיע לשלב פיתוח המוצר. פיתוח המוצר הוא שלב חשוב ביותר בו עלינו לממש את הידע שנאסף בשלב הקודם. עלינו לתת למומחים לבצע את שלב זה מכיוון שהוא שלב מסובך היכול להוביל לבעיות קשות אם הוא לא מבוצע נכון. בשלב זה ניצור את כול המודולים השונים שעל פיהם אנחנו מייצרים את המוצר כאשר הכול יתבסס על השלב הראשון. אנחנו צריכים לקחת ברצינות שלב זה מכיוון שהוא חשוב ביותר ויכול להשפיע על איכות המוצר שלנו.

סטודיו לעיצוב תעשייתי – היכן שהכול קורה

שלב המימוש ושלב מחקר השוק מתבצעים לרוב במקום הנקרא סטודיו לעיצוב תעשייתי. לרוב החברות אין את היכולות להחזיק מעצבים תעשייתיים במשרה קבועה ולכן הן פונות אל אאוטסורסינג בכדי לפתח את המוצרים השונים. לפנייה זו יתרונות נוספים מכיוון שכך אנחנו יודעים כי מומחים אמתיים מבצעים את העיצוב ואנו יודעים כי אנחנו יכולים לסמוך עליהם בצורה בטוחה. בסופו של יום תהליך הפיתוח בסטודיו לעיצוב תעשייתי הוא זול יותר מאשר פיתוח עצמאי ועלינו לזכור זאת כאשר אנחנו מתלבטים בין החלופות. כמובן שבעת הפיתוח בסטודיו על החברה לה מפתחים את המוצר להיות קשורה באופן הדוק בכל שלב ושלב והיא צריכה להיות מודעה כיצד אנחנו עושים זאת.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »