מסנן אוויר תעשייתי – מי צריך אותו ובשביל מה

כל מי שנכנס למבנה מגורים, בין אם מדובר בבית פרטי או דירה בבניין משותף, יכול למצוא בחדרים מסוימים, מסנני אוויר. מדובר בדרך כלל על ממ"דים שם חובה להתקין מסנני אוויר וכן בשירותים, במידה ואין בהם חלונות חיצוניים אשר מאפשרים כניסה ויציאה של אוויר.

אם במבני מגורים אנחנו יכולים למצוא מסנני אוויר, אז מן הסתם אנחנו נוכל למצוא מסננים כאלה במבני תעשייה ומסחר, בין אם מדובר במפעלים, מסעדות, בתי קפה, ארכיונים, חניונים, מטבחים ממוסדים, מעבדות רפואיות ואחרות וכן בשורה ארוכה של סדנאות יצירה וחנויות.

זה אך טבעי, שכן במקומות אלו מתבצעות עבודות שונות ומגוונות, במשך שעות רבות של היום, שעות בהן העובדים נמצאים במקום, ובשביל לשמור על בריאותם וכן על תהליך ייצור נקי, יש צורך בהמצאות מסנן אוויר במקום,  אשר מאפשר לנו ליהנות מתחלופת אוויר, כך שאוויר מלוכלך יוצא ונכנס במקומו אוויר נקי.

חשוב להדגיש, אותם מסננים יכולים להיות מותקנים בצורות ובמקומות שונים, הם יכולים להיות מותקנים בקירות המבנה, והם יכולים להיות מותקנים לצד או על מכשירים מסוימים, אשר במסגרת העבודה עליהם, עלול לצאת חומרים שונים אשר יגרמו ללכלוך וזיהום. זה יכול להיות אבק פשוט וזה יכול להיות אבק עם חלקיקים של חומרים שונים, אשר יכולים להזיק לבריאות.

מדוע חשוב להתקין מסנני אוויר תעשייתיים

נתחיל מהבסיס, עצם זה שמדובר בחדר סגור, בדרך כלל בחדרים כאלו נהוג להתקין מסננים אלו, הרי שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו במשך שעות רבות, כאשר אין כניסה ויציאה של אוויר, זה יכול להיות מאוד מסוכן לבריאות, בפרט אם משתמשים בחומרים מסוימים.

נמשיך בכך, שאי שימוש במסננים תעשייתיים, יכול להזיק גם לתהליך הייצור. זה בולט למשל במעבדות רפואיות. אותן מעבודת צריכות להיות נקיות לגמרי, אחרת תהליך הייצור יינזק. לכן חשוב להקפיד על שימוש במסננים תעשייתיים ברמה גבוהה. כך אפשר לוודא שכל התהליך יתבצע בצורה נקייה.

חשוב להדגיש, השימוש במסננים אלו, הכרחי, בפרט כשמדובר במקום שעובדים בו הרבה אנשים ואז צריכת החמצן במקום לא יורדת, ואין אפשרות להדבקה של מחלות וזיהומים שונים.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם