מודדים את הלחות

מד לחות

ישנם מצבים שונים אשר דורשים מדידות של לחות, והכוונה היא כמובן למדידה באחוזים של רמת הרטיבות שיש באוויר. שינויים בגובה אחוזי הלחות הם בעלי משמעות עבור יישומים מסוימים, אשר שינויים כאלו עשויים לגרום נזקים חמורים, כמו למשל כשמאחסנים תרופות אשר מצריכות רמת לחות  ספציפית על מנת לשמור על מצב תקין שלהם ולמנוע התקלקלות. מד לחות נועד לשמור על מדד הלחות הדרוש והוא אף מזהה שינויים אשר חורגים מן התחום שהוגדר לו ומתריע על כך על מנת שיהיה אפשר לטפל בבעיה.

כיצד מתריע מד הלחות על שינוי ברמת הלחות?

כאמור, מד לחות אחראי להתריע כמה שיותר מהר על שינוי חריג בגובה הלחות וכיום, תודות להתפתחות הטכנולוגית המואצת והעולם הדיגיטלי בו אנו חיים, מד הלחות יכול להיות בעל חיבור סלולרי או חיבור אל רשת האינטרנט, כך שבפועל, בעת בכל בעיה שצצה, מיד מועברת הודעה באמצעות הדואר האלקטרוני או דרך אסמס אל הטלפון הנייד, וזאת בכדי לאפשר את התגובה והטיפול המהירים ביותר. יתרה מכך, קיימים גם מכשירים אשר יכולים לדווח גם על נפילות מתח או על כל בעיה אחרת אשר מונעת מהמכשיר לעבוד כראוי.

מהו מד לחות איכותי?

למעשה, ביצועיו של החיישן הם אלו שיקבעו את מידת האיכות של מד הלחות. חיישן איכותי הינו חיישן בעל עמידות כימית, זאת מכיוון שישנם כימיקלים אשר עשויים לזהם אותו. דבר קריטי נוסף הוא זמן התגובה שלו לשינויים. חיישן צריך להגיב במהירות וללא תקלות על מנת למנוע נזקים. כמו כן, חשובה מאוד גם רמת דיוק גבוהה, וישנם מרכיבים שעשויים לפגוע ברמת הדיוק של המדידה אשר חיישן איכותי אמור להתגבר עליהם.

לסיכום, ישנה חשיבות רבה לגובה הלחות במקומות שונים, באופן שמצריך ניטור קבוע ושוטף. איתור בעיה כלשהי, או איתור שינוי חריג בגובה הלחות צריך להיעשות בתוך זמן קצר, כאשר העניין קריטי ועשוי למנוע נזק כבד. ישנם מדי ולחות שונים ובקשת מחירים רחבה, ולכן חשוב מאוד להבין מה כלול במפרט של מד הלחות, ולפי איזו שיטת דיווח הוא עובד.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ארונות
לבית ולגינה
daniel

ארונות בגדים – פתיחה או הזזה ?

צריך לאחסן איפשהו. כאשר אנו מעצבים חדר או חלל מסויים ישנם רהיטים רבים שאנו נזדקק להם אחד החשובים מבינהם זה ארון וההסבר מדוע מיותר. שני

קרא עוד »