איך לשמור על מזגן תקין בחודשי הקיץ החמים

חודשי הקיץ בישראל חמים ביותר, יכולים להגיע ל-40 מעלות וגם יותר. בעקבות החום שלפעמים יכול להיות נוראי אנחנו חייבים להיות הרבה זמן תחת מזגן קר שיצננן אותנו וישמור עלינו מהחום שבחוץ.  מכיוון שמזגן הוא מוצר חשמלי ובקיץ אנו נוטים להפעיל אותו לאורך זמן רב, כדאי ללמוד לשמור עליו שיהיה תקין וכך נוכל ליהנות מקיץ קריר ונעים. במאמר הקרוב נסביר כמה דרכים לשמור על מזגן תקין.

ניקוי פילטרים

אחד הדרכים הכי יעילים לשמור על המזגן תקין, הוא לנקות את הפילטרים, ללא ספק הפעולה שתרחיק מכם את הטלפון לשירות תיקון מזגן אלקו בתל אביב למשל. הפילטרים תופסים את האבק, שומרים שהאבק לא ייכנס אל המזגן, מאפשרים לו להיות נקי ומוציא קירור בעוצמה טובה. יחד עם זאת מומלץ מדי פעם לשלוף את הפילטרים החוצה, לשטוף אותם היטב במים, לייבש אותם ולאחר מכן להחזירם למקום כך שימשיכו לעבוד כמו שצריך.

כיוון על טמפרטורה של 24 מעלות

אחת הדרכים לשמור על מזגן תקין ויעיל לאורך שנים רבות ויחזק את הדברים כל בעל מקצוע בתחום, הוא לשמור אותו במאמץ קטן. אם אתם מכוונים עם השלט את המזגן ל-24 מעלות, המזגן עובד קבוע על טמפרטורה קבועה ובכך שומר את עצמו בהוצאת אנרגיה קבועה, מדויקת לחדר וגם נעים כל הזמן. לכן אם חשבתם שהכי כיף והכי מקרר וטוב זה לשים את המזגן על 16 מעלות ולהיכנס אל מתחת הפוך, נסו לחשוב מחדש, ימליץ לכם כל טכנאי למכשירי חשמל. בדרך הזו אתם גם שומרים על המזגן תקין לשנים רבות וגם שומרים על גופכם בריא ובטמפרטורה שמתאימה לו.

חדר אטום כמה שניתן

אחד הדרכים הכי יעילים לשמור על מזגן תקין הוא לדאוג שהחדר אטום, כלומר כל החלונות סגורים, תריסים מוגפים ושלא נכנס יותר מדי אור שמש מן הבחוץ, ככה שהמזגן יוכל לקרר בקלות את החדר. ככל שתאפשרו למזגן לעבוד בפחות מאמץ, הוצאת מינימום אנרגיה, כך תוכלו להיות בטוחים כי המזגן יישמר לעוד שנים רבות.

אם ניתן לסכם את המאמר בשביל שתוכלו לצאת עם מידע מדויק כמה שניתן, הוא פשוט נסו לחשוב חסכון, חסכון כספי, חסכון באנרגיה, חסכון בכל מה שאפשר גם שומר עלינו מבחינה כספית וגם שומר את המזגן תקין.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »