איך לשפר רווחיות בעסק קטן

עסקים גדולים יכולים לעשות הרבה מאוד בשביל לשפר את הרווחיות שלהם. השוליים שלהם, כפי שנהוג לומר, הם מאוד רחבים. יש להם הרבה יותר אופציות, הרבה יותר אפשרויות. בין אם זה אומר להתייעל ולפטר עובדים, בין אם זה להציע ללקוחות יותר מוצרים, לפתוח סניפים חדשים או לסגור סניפים לא רווחיים, וכן לעלות מחירים, במידה ואין הרבה מתחרים, אז זה ייצור רווח משמעותי, זאת ועוד שורה ארוכה של פעולות אחרות יכולות לשנות את מצב הרווחיות ולהפוך את העסק לרווחי יותר.

אצל עסקים קטנים זה עובד אחרת. השוליים לא כל כך רחבים. חלק מהפעולות שהזכרנו לא קיימים בכלל בעסק קטן, למשל, אין אפשרות לסגור סניפים או לפטר עובדים בהכרח, שכן אין אופציה כזו וגם אם יש, זה אומר בעצם סגירה של כל העסק. לכן, אם רוצים לשפר את הרווחיות של עסק קטן, צריך לחשוב אחרת.

חשוב לציין, לעיתים אפילו שיפור קטן לאורך זמן, שיפור עקבי, יכול לשנות את כל המצב של העסק, בוודאי אם הוא יודע איך להתנהל איתו, אם הוא יודע מה לעשות איתו. חשוב מאוד שעסק קטן ידע איך לשפר את הרווחיות שלו, לא רק בשביל שהוא יוכל להרוויח יותר, זה כמובן המטרה העיקרית שלו, אלא גם בשביל שהוא יוכל לשרוד בתחרות מול עסקים אחרים בסדר גודל כמו שלו, שידעו לייצר רווח, מה שעלול להוביל לפגיעה בו.

 

כיצד משפרים רווח בעסק קטן

הדבר הראשון שאפשר וצריך לעשות, זה להיעזר באנשי מקצועי. יועצים כלכליים שמתמחים בכך ויכולים לעזור לעסק, לשפר את צורת העבודה שלו, לשפר עמדות, להבין טוב יותר במה הוא טוב ולנצל זאת בצורה חכמה.

הדבר השני הוא לדעת כיצד לנצל את היתרונות של העסק, יתרונות יחסיים אל מול עסקים אחרים ולעבוד בהתאם עם התקציב שעומד לרשות העסק, בין אם זה אומר להשקיע באנשים, להשקיע בציוד, שיווק ועוד. כל זה ועוד ניתן לעשות בעזרת טבלת אקסל לניהול תקציב עסק שתעזור להבין איפה העסק עומד בכל רגע נתון.

הדבר השלישי שיש לעשות זה להשקיע מה שניתן בשיווק ופרסום וביחד עם זאת, לבנות תוכנית עסקית חכמה שתצמצם הוצאות ותגדיל הכנסות.

 

למידע וייעוץ פנו אלינו עוד היום – פיננקה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »