איך בתים מעוצבים משפיעים על מחיר הנכס?

מחיר נכס מושפע מפרמטרים רבים ומגוונים החל ממיקומו, גודלו, האם יש שטחים ירוקים בסביבתו, עד כמה הוא חדש, האם יש חניה או לא, אם מדובר בדירה האם יש מעלית או אין ועוד. מעבר לפרמטרים אלו שהם סביבתיים ולרוב אין לנו ממש שליטה עליהם, כאשר מדובר על בתים מעוצבים יש לנו הרבה יותר שליטה יש השפעה גם כן על מחירו ושוויו. 

כיצד משפיעה נראות הנכס על שוויו?

כולנו יודעים שמראה עיניים טוב מאלף מילים וכאשר מחפשים נכס לקניה או השכרה מעבר לפרטים של מיקום הנכס, מספר חדרים, האם יש או אין חניה וכדומה חשובה לנו הנראות וזו הסיבה מדוע בתים מעוצבים בדרך כלל נמכרים בסכום גבוה יותר מערכם המקורי. דמיינו שאתם נכנסים לדירה בה יש ריצוף ישן, מטבח מיושן וקטן, הדלתות והמשקופים מיושנים ודהויים – ככל הנראה התחושה הראשונית שלכם לא תהיה התלהבות. דמיינו את אותה דירה בדיוק עם ריצוף חדש ומודרני, חלונות גדולים וחללים מוארים, מטבח חדש ומודרני, מקלחות ושירותים משופצים וחדשים, כנראה שהתחושה שלכם תהיה שונה וההתרשמות שלכם תהיה טובה הרבה יותר.

איזה אפשרויות קיימות לעיצוב הבית?

עיצוב פנים הבית יכול להיות בגדול בשתי דרכים האחת עיצוב קוסמטי בסיסי כמו החלפת או הדבקת ריצוף, צביעה של קירות ודלתות, התקנת מנורות מעוצבות וכדומה, אופציה נוספת היא שיפוץ יותר יסודי אשר יכול לכלול שבירה והריסה של קירות וחלוקה של השטח מחדש, שיפוץ תשתיות נרחב כולל החלפת הצנרת, החלפת מטבח וחדר שירותים, החלפה של חלונות וכדומה. ההחלטה איזה סוג של עיצוב או שיפוץ נכון לעשות תלויים כמובן דבר ראשון בתקציב שלכם. הדבר השני זה האם אתם מתכננים לגור בנכס או לא, יש הבדל בין השבחה של נכס לצורך מכירה או השכרה לבין נכס בו רוצים לגור.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם