איך מתמודדים עם שריפות בעבודה?

בכל הנוגע לאש ועשן חשוב לדעת כיצד להתמגן במקום העבודה, שכן בטיחות אש היא שיכולה למנוע אסונות קשים.

אז איך מתמודדים עם שריפות בעבודה, ואיך אפשר למנוע אותן מלכתחילה? הכל בהמשך.

איך ממגנים את מקום העבודה נגד אש?

על מנת למגן את מקום העבודה נגד שריפות, חשוב לדאוג לכל המיגונים הדרושים נגד אש, כמו למשל מתן תשומת לב לכבלים ושקעים שעלולים לגרום לקצר ומכאן גם לשריפות, להתריע נגד חומרים מתלקחים, יש להתקין מערכות לגילוי וכיבוי אש כמו מגנים וספרינקלרים, מטפים, עמדות כיבוי, מערכת גילוי אש ועשן ועוד.

בנוסף חשוב למנות במקום ממונה בטיחות שיוכל לשים לב לכל האלמנטים שיכולים להתלקח, להוציא עשן, או לסכן את העובדים.

אז כיצד מתמודדים עם שריפות במקום העבודה?

אם פרצה שריפה במקום העבודה חשוב לפנות את מקום העבודה מכל העובדים במיידית, תוך שאתם בודקים שכולם יצאו מעמדות העבודה. חשוב לא לנסות להתמודד לבד עם הלהבות ולא להישאר במקום, אלא להזעיק מיד את כוחות כיבוי וההצלה.

כדי לדעת יותר חשוב להבין כיצד מקבלים הדרכת בטיחות אש: הדרכה מסוג זה מאפשרת כלים להתמודדות מקצועית עם שריפות.

ההדרכה מסייעת לעובדים להבין כיצד מונעים שריפות, איך להתמודד עם שריפה, וזאת כדי לא להיפגע מהאש או משאיפת עשן. מי שיכול לנסות לכבות את השריפה הוא רק אדם שעבר הדרכת בטיחות אש.sign-1128804__340[1]

מה לומדים בהדרכת בטיחות אש?

מקבלים מידע על תאונות עבודה, סיכונים, שריפות ברחבי הארץ ולומדים מושגים שונים הקשורים לתחום. עוד לומדים מהי מהות האש ושיטות הכיבוי השונות.

בנוסף לומדים בהדרכה  לזהות את הגורמים המציתים ומה עלול לגרום לשריפה, מקבלים כלים להתמודדות עם שריפה בעבודה, מבינים כיצד מבטחים את אזורי החשמל, מסבירים במה צריך להצטייד על מנת למנוע שריפה, ומהן שיטות הכיבוי שניתן באמצעותן למנוע נזק גדול או אסון.

מי מעביר את ההדרכה?

הדרכה שמספקת את כל הכלים להתמודד עם שריפות ועשן, מקבלים מחברות מקצועיות שמאפשרות הדרכות על ידי מדריכי אש מוסמכים משירותי כבאות והצלה. חשוב למצוא חברה ותיקה ובעלת ניסיון שתעביר לכם את הדגשים הרצויים.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם