מעבדת איכות סביבה – מה בודקים בה?

מפעלים, חברות תעשייה, ארגונים גדולות, חללי ייצור ועוד – כולם חייבים לבצע בדיקות איכות סביבה וזאת על מנת שתהליכי הייצור לא יגרמו נזקים כבדים לסביבה: מה שעלול להוביל לקנסות, תביעות, ואף הסתבכות בכל הנוגע לקיום הארגון.

בשל כך רבים מבעלי החברות והעסקים חייבים לשכור שירותים של מעבדת איכות סביבה וזאת על מנת שאותם ארגונים חברות ועסקים יוכלו לקבל אישור לעבוד ולייצר, תוך הימנעות מצעדים חמורים שינקטו נגדם.

אבל מהי מעבדה לבדיקות איכות הסביבה? ואילו בדיקות מבצעים בה? כל המידע בהמשך.

מעבדת איכות סביבה

לפני הכל – מהי מעבדת איכות סביבה?

מעבדה מסוג זה נועדה לבצע שלל בדיקות סביבתיות שבודקות את כמות הזיהומים, הסיכונים והנזקים שחומרים שונים עלולים להסב לסביבה, כמו גם את רמת הנזקים שהם גורמים. מעבדות כאלה מבצעות בדיקות חומרים תוך קבלת הסמכה מלאת של הרשות להסמכת מעבדות תוך עבודה תחת כללי ISO 17025.

מעבדות כאלה מומחיות בבדיקות אנליטיות של אוויר, מים וקרקע, תוך שהן משתמשות בכל היעד, הניסיון המקצועיות הכלים והמכשירים המתקדמים ביותר לביצוע בדיקות מסוג זה.

אילו סוגי בדיקות מבצעות המעבדות?

מעבדות איכות סביבה מבצעות מגוון בדיקות ביניהן: בדיקות אוויר שכוללות בדיקת חומצות, סריקת מתכות, בדיקות פורמאלהיד, אניונים ועוד.

בנוסף מבצעות המעבדות בדיקות מים ושפכים שכוללים בדיקות מתכנות, מוצקים, מזהמים מסוגים שונים, בדיקות שמנים, מינרליים ושלל חומרים הנמצאים במים, תוך שמעבדות איכות סביבה מבצעות שלל בדיקות קרקע ובוצה שכוללות בדיקות מתכות ערך קלורי, בדיקת חומרים נדיפים, חומרי הדברה, בדיקות גז, ועוד.

בנוסף מעבדות אלה מבצעות בדיקות כימיות כלליות אשר בוחנות כימיקליים לתעשייה, הרכבי מתכות, חומרים מזהמים, פחמנים במוצרי פלדה, וכדומה.

אז כיצד בוחרים מעבדה איכותית?

על מנת לבחור מעבדה טובה לביצוע בדיקות איכות סביבה, יש לשים לב כי המעבדה בעלת ניסיון רב בתחום בדיקות איכות סביבה, כי המעבדה מאפשרת שירות מלא שכולל בדיקות מקצועיות, קבלת דוחות מפורטים, ניתוח חומרים, והקניית דרכי התייעלות.

עוד יש לשים לב כי המעבדה עובדת תחת השגחה של גופים מתאימים וכי המעבדה פועלת בדרכים מקדמות על מנת לנתח ולזהות חומרים שונים.

בכך תוכלו ליהנות מתהליכי ייצור טובים ויעילים יותר.

 

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מחסן גינה
הכל
daniel

זיפות גגות במרכז 

אתם שמים לב שמים חודרים אל הדירה שלכם דרך הגג? נדמה לכם שאולי מדובר על בעיית רטיבות או שצריך לבצע איטום שוב? אם כך, כדאי

קרא עוד »