משקלים אלקטרונים

משקל אלקטרוני הוא למעשה החלופה המודרנית למשקל המכני שכולנו מכירים. היתרון הגדול במאזניים אלקטרוניים הוא שהם מקטינים את החיכוך בין הפריטים הנשקלים לבין חלקי המאזניים השונים והופכים אותו לאפסי כמעט, מה שמעלה את רמת הדיוק במדידה, ובהתאם לכך – את רמת האמינות של המוצר.

משקל אלקטורני

ישנן מספר טכנולוגיות נפוצות שבהן משתמשים כדי למדוד משקל בצורה אלקטרונית:

 

  • שימוש באלקטרומגנט אשר מפעיל כוח נגדי לזה שמפעיל החפץ שאותו רוצים לשקול, על משטח מסוים. הזרם החשמלי המועבר דרך האלקטרומגנט קובע את עוצמת הכוח משתנה. כאשר יחס הזרם שווה למשקל, המערכת מתייצבת.

 

  • שימוש במאזניים שבהן החפץ הנשקל מפעיל לחץ על משטח מסויים הבנוי מכמה קורות כאשר על הקורות ישנו חומר אשר התנגדותו החשמלית מושפעת מעיוותים. מה שנמדד הוא למעשה השינוי בהתנגדות החשמלית של המערכת, ממנה ניתן להסיק את עצמת הלחץ המופעל על הקורות.

 

  • שימוש בטכנולוגיה של מדידות זמן פריקת או טעינת כבל כדי להעריך מהי ההתנגדות החשמלית של החפץ שאותו רוצים לשקול. זו נחשבת לטכנולוגיה אמינה במיוחד והיא הנפוצה ביותר בעולם.

משקלים אלקטרונים מהירים, מדויקים ונוחים הרבה יותר מהמשקלים המכניים ולכן, הם נחשבים לקפיצת מדרגה שכל בעל עסק חייב לעשות על מנת להבטיח את איכות מוצריו. בנוסף, מדובר במוצר שנחשב לעמיד יותר ושורד לאורך זמן רב – מה שמוביל לחיסכון כלכלי. רוב הדגמים כוללים משטחי בלימת זעזועים ודפנות פלסטיק המקטינות את השפעת האוויר על המשקל.

 

ישנם סוגים שונים של משקלים, ממשקל לשקילת מזוודות, דרך משקל למטבח ועד למשקל כיס. ברכישת כל אחד מהם תקבלו משקל נוח וקל לנשיאה, בעל ממדים נוחים ובו תצוגת LCD גדולה ומוארת, קריאת משקל מהירה והתייצבות מיידית.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם