בדיקת קרינה אלקטרומגנטית – מה זה ולשם מה אנחנו צריכים לבצע אותה

לא הרבה אנשים מודעים לכך, אך ארונות חשמל וכן מכשירי חשמל שונים, עלולים לייצר קרינה ברמות שונות, מה שעלול כמובן לסכן את הבריאות שלנו ושל כל האנשים שמתגוררים או עובדים במקום.

מדובר בקרינה שאנחנו לא תמיד מודעים אליה, היא בתדר גבוה או בתדר נמוך, הסכנה ממנה איננה מיידית, כלומר, זה לא שאם ניחשף אליה, מחר בבוקר אנחנו נרגיש רע או יקרה שינוי מהותי במערכות הפנימיות של הגוף שלנו. מדובר בסכנה עם תהליכים ממושכים שיכולים להשפיע אלינו כך או אחרת.

על כן, יש צורך לבצע בדיקת קרינה אלקטרומגנטית. בדיקה זו מתבצעת על ידי גורמים מוסכמים באמצעות מכשירים מתאימים. הם יבצעו את הבדיקה בשלבים שונים, בין אם זה בשלב התקנת ארון החשמל ובין אם זה בשלבים מתקדמים יותר, אם קיים אצלנו חשש שאכן קיימת קרינה (חשש שיכול להיווצר כתוצאה משינוי במצב הרפואי שנגרם עקב כך).

כיצד מבצעים את הבדיקה

כאמור, בדיקת אלקטרומגנטית, תתבצע על ידי גורם מוסמך שיבחן באמצעות מכשיר מדידה, את רמת הקרינה שיוצאת מתווך ארון החשמל וכן מתוך מכשירי חשמל אחרים בבית. במידה ואכן יש קרינה גבוהה יותר מהמותר, אזי שצריך לבחון כיצד לפעול בין אם זה החלפת המוצרים, פנייה אל חברת ייצור לוחות חשמל במרכז או חסימת ארון החשמל.

חשוב להדגיש כאן, הבדיקה יכולה וצריכה להתבצע, לא רק במבנה מגורים אלא גם במבנים נוספים, כגון גן ילדים, עסק ובכל מקום אחר. חשוב גם לוודא שהיועץ אשר מבצע את הבדיקה, הוא בודק קרינה מוסמך מטעם המשרד לאיכות הסביבה, שהציוד שלו מקצועי, וכמובן מכויל על מנת שיהיה ניתן לקבל תוצאות אמת בעת ביצוע הבדיקה.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם