תיקון דלתות מכל הסוגים

תיקון דלתותכמו בכל מקצוע אחר, כך גם בתיקון דלת פלדלת או פנים מכל סוג שהוא, יש צורך בהזמנת בעל מקצוע מומחה בנושא. דלתות רבות מצריכות שיטת תיקון שונה. הסיבות לתקלות יכולות להיות רבות מכיוון שרוב המנגנונים הפנימיים שבתוך הדלת בנויים אחרת ושיטת הפירוק שלהם שונה. לדוגמא דלת של חוסם, או דלת של רב בריח, נראות ממש אותו הדבר, אבל במציאות שיטת הפירוק בדלת חוסם מסובכת הרבה יותר. עוד דבר שגורם שינוי לתיקון הדלת הוא נושא הצילינדר, לכל דלת אורך ומידה שונים מהאחר.

על מנת לדעת לזהות תקלות בדלתות פלדלת ולתקנם במהירות וביעילות, צריך להכיר את כל סוגי התקלות ולתקן אותן באופן כזה שלא יפגע במשהו אחר בדלת. זה יחסוך מהלקוח הוצאות מיותרות הנובעות בדרך כלל מחוסר ניסיון הטכנאי. לכן כדאי לבחור בבעל מקצוע בכיר בנושא תיקון דלתות.

תקלות נפוצות בדלתות

בדלתו הכניסה והפנים ישנו מנגנון נעליה שעליו מולבש הצילינדר להזזת הבריחים. כאשר המנגנון נתקע חשוב שלא לנסות לתקן זאת בשירות עשה זאת בעצמך אלא להזמין מנעולן ברמת גן או בכל עיר אחרת בה אתם גרים. ללא הזמנת מנעולן, נזק רק יותר עלול להיגרם לדלת, וזה יעלה כסף רב. כמו כן למי שאינו מנוסה בתיקון דלתות, אין לו דרך לזהות את המקום המדויק לתקלה.

כדאי לדעת: דלת הכניסה לא תחזיק לעד וגם היא צריכה טיפול אחת לכמה חודשים, כגון: שימון המנגנון מבחוץ, כלומר הבריחים, בשמן שמיועד לכך. אי ניקוי החורים, עלול להוביל לתקלות.

תיקון דלתות

איך אפשר לדעת שהדלת לא יושבת טוב על צירה ולתקנה: יש לפתוח את הדלת עד הסוף, להכניס את המפתח לתוך הצילינדר ולבצע פעולה של פתיחה וסגירה.  אם הכל עובד תקין אז המערכת בסדר. במידה ובסגירת הדלת נוצר קושי בנעילה, סימן שהדלת זזה ממקומה. יש לשחרר את הפין העליון אשר יושב בתוך הציר העליון של הדלת. לאחר מכן יש לסובב את הציר שעל הדלת חצי סיבוב לסגירה ולהחזיר את הפין של הציר למקום.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם