הצעות לעיצוב הגינה בשילוב אבן טבעית

אבן טבעית לגינה

יש כמה סיבות שהופכות את האבנים הטבעיות לחומר גלם כה אטרקטיבי והן העלות הנמוכה והטיפול המינורי הנדרש על מנת לתחזק את מראה הגינה הדקורטיבי; אלמנטים דקורטיביים מאבנים טבעיות כוללים בין היתר אבנים לא מעובדות, המגיעות בצורתן הטבעית או אבנים טבעיות שעובדו לשלל חפצי נוי לגינות ולגנים. מתלבטים איך לשלב את האבנים בעיצוב הגינה הקיים שלכם? איגדנו לכם כאן עשר הצעות דקורטיביות לשימוש באבנים טבעיות כחלק מעיצוב הגינה הפרטית שלכם:

 

 1. שבילי גישה מעוצבים עם אבן טבעית
  האמת שחלוקי נחל אינם מתאימים לשמש כאבני מדרך, אבל הם כן יכולים לשמש כאחלה של תוספת לשבילי הגינה; אפשר לשלב אותן במרווחים שבין אבני המדרך המרכיבות את השביל, או לפזרן בשולי השביל.
 2. טרסות ומסלעות מאבנים טבעיות
  אפשר לשלב בהן מגוון צמחיה רחב כמו סוגי פרחים שונים או שיחי שרך ש'ינזלו' מטה על הסלעים. הקמת מסלעה בגינה חוסכת המון מים באמצעות שימוש מושכל במערכת טפטפות וצמחים שאינם דורשים השקיה מרובה.
 3. פסיפס
  כדי לשמור על עיצוב אחיד וברור של העיטור – משקעים את האבנים בבטון ויוצרים פסיפס מרהיב. כך ניתן לעצב צורות אבסטרקטיות וגיאומטריות או להציג נושאים שונים.
 4. עציצים וכדי חרס
  מרהיבים ומאוד בולטים לעין, החל מכדי חרס המעטרים את שלל אזורי הגינה בעדינות וכלה בעציצי ענק המכילים עצים המשמשים רקע נפלא לפינות הישיבה – אלמנטי אבן הם התוספת העיצובית שחסרה לכם בגינה.
 5. קערות חרס ואבן
  בעיצובן המקורי, שימשו קערות החרס ככלי בית. כיום הן אלמנט דקורטיבי המעניק מראה ייחודי ועתיק לגינה. הקערות מתאימות במיוחד לשתילת מטפסים, פרחים חד-שנתיים וקקטוסים.
 6. אדניות
  אדניות אבן הן גדולות ומרשימות מאוד; הן מתאימות לשתילת פרחים חד-שנתיים בעיקר. אפשר למקם אותן במקומות שונים בגינה אך לדעת שלא ניתן להזיז אותה לאחר הנחת האדמה (כבדה).
 7. בריכה או מפל עם סלעים
  לבניית בריכה או מפל קטן מסלעים נדרשת עבודה מקצועית הכוללת התקנת הבריכה ומערכות התמיכה (חשמל וסירקולציה) – אך התוצאה שווה את ההמתנה, במיוחד אם משלבים בבריכת האבן דגים וכאשר מתאפשר, גם תאורה תת-מימית.
 8. ספסלים
  אין יותר פשוט מלבנות ספסל מאבן טבעית בגינה; כיוון שאפשר פשוט להניח את האבנים אחת על השניה ללא צורך בהדבקה אזי הספסל מאוד נוח להתקנה;
 9. פסלים
  אפשר לקשט את שטח הגינה במגוון סוגי פסלים, החל בפסלי אבן קלאסיים ועד לעיצובים מודרניים ומופשטים. עניין של טעם..
 10. פינות ישיבה
  זה בטח דיי ברור, אבל לנו יש העדפה של פינות ישיבה מרוצפות מאשר חיפוי עץ (דק); רצוי לבחור את סוג האבנים למשטח בהתאם לאופי פינת הישיבה הרצוי וריהוט הגן שלה. אפשר לבחור מראש בין משטח ישיבה מחוספס או חלק, אבנים פראיות או מעובדות ולעצב פינת ישיבה מקסימה מאבנים טבעיות בהתאם לסגנונכם האישי.

אתם מוזמנים להכנס לאתר החברה 'גן – האבן' ולקבל הצעות עיצוב נוספות, טיפים ואת הדרכים ליצירת קשר עימנו לכל שאלה!

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »