הנדסת אקלים בישראל

הנדסת אקלים - כמטריילס

ברחבי ישראל מתרחשים תופעה מעניינת לפיה ניתן להבחין בעדויות רבות המעידות על כך שמתרחשת פה הנדסת אקלים, או כמטריילס במילים אחרות. מדובר בעצם בזריעה של חומרים כימיים בעננים, וזאת במטרה לשנות את אופי הפעילות שלהם לטובת שינוי בטמפרטורות ועידוד גשם.

להנדסת האקלים המתרחשת בישראל השלכות שליליות רבות, וניתן לומר בפירוש שהדבר משפיע על החיים של כל אחד ואחת מאתנו. כל המתכות והחומרים הרעילים יורדים בגשם אל הקרקע, ובמצב כזה החקלאות במדינה נפגעת בצורה משמעותית, וזאת כאשר גם מי התהום, והמים אותם אנו צורכים, נפגעים באיכותם בצורה חסרת תקדים.

לפגיעה באיכות המזון והשתייה ישנה השפעה ישירה על המים והאוכל שאנו צורכים על בסיס קבוע, וזאת כאשר החומרים הללו מזיקים באופן משמעותי לגופנו ומקושרים באופן ישיר ללא מעט מחלות נפוצות בעולם המערבי, כמו סרטן, אלצהיימר ואוטיזם.

זכות הציבור לדעת

צריך להבין שכיום ישנם גורמים במדינת ישראל אשר אחראים על ריסוס וזריעת העננים בצורה כזו שמפוצצת את הקרקע שלנו בכימיקלים מזיקים ופוגעת באיכות החיים שלנו. אם אכפת לכם מהחיים שלכם ושל הקרובים אליכם, תעשו לעצמכם טובה ותדאגו לעשות כל מה שאתם יכולים בנידון. אם יש לכם מידע שעשוי לעזור, שתפו אותו. תדרשו תשובות מחברי כנסת ואנשים בעלי השפעה במקומות השונים הקשורים לנושא. רק כך הציבור בישראל יוכל להיחשף למידע הזה בצורה שוטפת ולדעת באמת אילו כימיקלים נכנסים לקרקע ובאיזו כמות.

לשנות את החיים שלנו לטובה

זכותו של הציבור בישראל ליהנות ממזון ומים נקיים מכימיקלים אשר מזיקים לבריאותינו. אם זה חשוב לכם לפעול למען המטרה, תעשו כל מה שאתם יכולים בנידון, תזכרו שלשינוי בתחום עשויות להיות השפעות חיוביות רבות על החיים של כל אחד מאיתנו, וזה משהו שאסור לזלזל בו.

אין דבר יותר מטריד מכך שאתם יודעים שהקרקע שלנו מזוהמת בכימיקלים על בסיס קבוע, ואין לנו הרבה מה לעשות בנידון. למזלנו יש לנו  את היכולת להשפיע ולשנות, וככל שכל אחד מאיתנו יתאמץ להשיג את המידע שמגיע לנו לדעת, כך יגברו הסיכויים שאנו נוכל לדעת בסופו של דבר מה מתרחש במדינה שלנו מבחינת הנדסת האקלים.

אל תשכחו את העובדה שהנדסת אקלים זה דבר שלעתים יכול להביא עימו גם דברים חיוביים, אך חשוב שהציבור ידע בדיוק את כל המידע הקשור בעניין, וזאת בכדי שתהיה אכיפה והגבלה לגבי האופן שבו הדבר נעשה מעל הקרקע שלנו.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם