מה עושים כאשר הרכב נתקע?

אחד המצבים בחיים שיכולים להיות מעמסה גדולה והפתעה ממש לא נעימה היא להיתקע עם הרכב באמצע הדרך. כאשר זה קורה אנו מבולבלים, מנסים להבין מהי התקלה ומכאן מחפשים אחר מישהו שיחלץ אותנו. אבל מה עושים כאשר הרכב נתקע? כמה טיפים חשובים בהמשך.

מדרדרים את הרכב לצד הכביש – הפעולה הראשונה שעליכם לבצע אם רכבכם נתקע היא לנסות ולדרדר בזהירות את הרכב לצד הכביש. בדרך כלל ניתן לדרדר רכב שאתם בתוך המכונית עם העברת ההילוכים להילוך ניוטרל ומעבר בטוח לצד הכביש. עם זאת אסור בתכלית האיסור לצאת מהרכב במידה והוא תקוע באמצע הכביש ואינכם יכולים להזיזו. במצבים כאלה חשוב להודיע מיד למשטרת התנועה כי אתם תקועים בצד הכביש ולהמתין לשוטר שיסייע לכם.

הזמנת גרר – לאחר שהרכב עומד בצורה בטוחה בצד הכביש, ולאחר שלבשתם אפוד זוהר וסימנתם על ידי סימון אזהרה מיוחד כי הרכב שלכם תקוע, יש להתקשר לגרר. בדרך כלל מי שמבוטח בביטוח צד ג' מול חברת הביטוח שלו יהיה זכאי לשירותי גרירה בחינם. אם אינכם מבוטחים נסו לפנות לשירותי דרך שיוכלו להגיע אליכם במהירות ולסייע לכם בפתרון התקלה.

שירות תיקוני רכב מהיר הוא כזה שיוכל להחליף לכם במקום מצבר לרכב במידה והרכב נתקע עקב מצבר תקול, לבדוק את קודן הרכב, את חום המנוע ולפתור לכם את הבעיה במקום. במידה והבעיה לא תיפטר שירותי הדרך יסייעו לכם בגרירת הרכב בתשלום.

הכנסת הרכב למוסך – אם נתקעתם עם הרכב בשולי הכביש, והרכב נגרר, התקשרו למוסך הקבוע שלכם על מנת שתוכלו לגרור את הרכב שלכם ישירות למוסך ובכך לפתור את הבעיה בצורה טובה.

אם נפתרה הבעיה במקום, אך עדיין נעשה תיקון מקומי ולא קבוע, חשוב להכניס את הרכב למוסך על מנת שמכונאי מוסמך יחליף לכם מצבר לרכב, יתקן את הקודן, יחליף מנוע, ויתקל כל בעיה שבגינה נתקעתם עם הרכב.

אז אם אתם תקועים עם הרכב בזמן נסיעה, עשו הכל בראש ובראשונה על מנת להבטיח את עצמכם, ורק לאחר מכן פעלו כדי לבדוק ולתקן את הבעיה ברכב.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם