פורטל עסקים – איך זה עוזר לנו

כשהופיע האינטרנט בחיינו, המונח פורטל היה מאוד נפוץ. בהתחלה הוא אפיין אתרים שהיו מנועי חיפוש לאתרים. כל מי שרצה לחפש אתר מסוים, נכנס לפורטל אתרים וחיפש דרכו. כשגוגל הופיע בחיינו, הפורטלים השתנו, לא עוד פורטל אתרים אלא פורטל עסקים.

הרעיון היה דומה אך הרבה יותר אפקטיבי. כל עסק שרצה לקבל פרסום וחשיפה ברשת, פרסם את עצמו בפורטל וכך גולשים שחיפשו עסקים ובעלי מקצוע בתחומים שונים, יכלו להיכנס אל הפורטל ולחפש דרכו.

למה זה יותר אפקטיבי? נכון שיש לנו את גוגל דרכו אנחנו יכולים למצוא בעלי מקצוע ועסקים בכל תחום, אך אם נשים לב, הרבה פעמים הפרסומים בגוגל הם לא מסודרים בצורה שמאפשרת לנו לקבל מידע אפקטיבי. לעיתים גוגל בעצמו שולח אותנו אל פורטלים כאלה ואחרים בשביל שנחפש שם, ולעיתים הוא מפרסם בעלי מקצוע לא מהאזור שלנו או כאלה שלא פועלים ישירות בתחום שחיפשנו.

דרך פורטל העסקים, אנחנו יכולים לקבל הרבה יותר כלים אפקטיביים כיצד להגיע אל בעלי מקצוע ועסקים בתחומים שונים. למשל, אם אנחנו איש מקצוע בתחום של אינסטלציה, אז הפורטל מאפשר לנו לחפש בעלי התמחויות שונות במקצוע זה, הוא מאפשר לנו לחפש בעלי מקצוע מאזור שלנו או מאזורים אחרים, הוא גם מאפשר לנו לקבל הרבה יותר מידע על בעל המקצוע.

יתרה מזו, פורטלים רבים מאפשרים לנו לקבל המלצות וחוות דעת של גולשים אשר הזמינו בעבר את אותו אינסטלטור שאנחנו מתכוונים להזמין. כך אנחנו יכולים לדעת אם הוא טוב או לא. בנוסף, הפורטלים מפעילים מערך מאמרים שמאפשר לנו לקבל מידע וכלים מקצועיים אשר יכולים לעזור לנו בתחום.

במהלך השנים יכולנו לראות שיפור נוסף במערך של פורטל עסקים, לא רק פרסום עסקים אלא גם לוחות מודעות, מחשבונים, רשתות חברתיות, צ'אטים וירטואליים, וכך אנחנו יכולים ליצור קשר ישירות דרך האתר עם בעל המקצוע.

כל זה הופך את היכולת שלנו לעבוד עם בעל מקצוע או עסק מסוים, להרבה יותר פשוט ונוח, חוסך לנו זמן וכן חוסך לנו עלויות רבות.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם