בונים עתיד טוב יותר

מאז קום המדינה ועד היום נבנו בתים רבים בישראל – חלקם בתים איכותיים יותר וחלקם פחות. מי שעושה את כל ההבדל הוא הנדסאי בניין מקצועי המכיר את העבודה ויודע לעבוד לפי הכללים. בראשית דרכו, בוחר הנדסאי הבניין מוסד לימודים טוב כדי לרכוש בו את רזי המקצוע. לאחר מכן הוא משתלב בחברה ומתחיל לצבור ניסיון עד שהוא הופך למקצוען של ממש.

ההבדל הדק שבין הנדסה אזרחית להנדסת בניין

רבים שואלים מהו ההבדל בין הנדסה אזרחית להנדסת בניין. באופן כללי, שני סוגי ההנדסות עוסקים באותו תחום, אך הנדסת בניין נחשבת לתחום התמחות ספציפי של ההנדסה האזרחית. שכן, הנדסה אזרחית כוללת גם תחומים כמו הנדסת משאבי מים או הנדסת הסביבה.

האם כדאי להיות הנדסאי בניין?

לכל אחד מאתנו יש דרישות ופרמטרים משלו לגבי בחירת תחום העיסוק. חלקנו בוחרים את התחום בגלל האהבה שאנו רוכשים לו, ובמקרים אחרים מדובר במסורת משפחתית. אבל ישנם פרמטרים שרבים מאתנו אינם מוכנים להתפשר עליהם כמו היותו של המקצוע רווחי, משתלם ומבוקש. ואכן, מי שבוחר ללמוד הנדסת בניין, יקבל פניות רבות בסיום הלימודים. הנדסאי אזרחי נחטף לשוק העבודה במהירות, שכן חברות בניין אוהבות לטפח צעירים ולקדם אותם בדרגות (והמשכורת בהתאם).

כמה מרוויח הנדסאי בניין?

הנדסאי בניין חסר ניסיון יכול להתחיל ממשכורת שנעה בין 5,000 ל-7,000 שקלים, אך ככל שהוא ממשיך לצבור ותק, המשכורת שלו עולה. כך למשל, משכורתו של הנדסאי שיש לו ניסיון מעל ל-5 שנות ניסיון יכולה להגיע ל-14.000 שקלים בחודש.

למי זה מתאים ומהם תנאי הקבלה

לימודי הנדסה אזרחית מתאימים לבעלי זיקה לתחום. תנאי הקבלה יכולים להשתנות ממוסד לימודים אחד למשנהו, אך באופן כללי למסלול יתקבלו מועמדים בעלי תעודת בגרות – 3 יחידות לימוד במתמטיקה, 2 יחידות בלשון והבעה עברית ו-2 יחידות באנגלית.

מה לומדים?

הבוחר ללמוד הנדסה אזרחית נחשף למגוון רחב של תחומים תיאורטיים ומעשיים אשר יעניקו לו את הידע המקצועי שיעזור לו להתמודד עם אתגרים במהלך העבודה. מבין נושאי הלימוד ניתן להזכיר הרחבת ידע במקצועות כמו פיזיקה או מתמטיקה, פיקוח על בנייה, שרטוט קונסטרוקציות קרקע או ניהול אתר בנייה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם