מה עושה מנהל bi ובאלו מקרים נעזרים בו?

תחום ה BI הולך ומתקדם בקצב מסחרר ונראה כי הוא הדבר הבא בעולם העסקי. מדובר בתחום הנוגע בכל הקשור למערכות מידע ניהוליות שתפקידן לטעון את המידע הרב הנמצא בכל ארגון אשר מרכזות מערכות שונות הנמצאות בארגון וקולטות מידי יום נתונים שונים, כדוגמא – מערכת CRM,  HR ומערכות שונות נוספות אותן ניתן למצוא בחברות גדולות ובינוניות. כלל מערכות אלו נועדו כדי לשפר את העסק ואת תהליכי העבודה בארגון ולקבץ לתוכן כל מידע רלוונטי אודות לקוחות החברה והספקים, כך שתפקידו של מנהל BI לקחת את הנתונים השונים באמצעות מערכות מתקדמות ולהפיק דוחות ייעודיים שתפקידן לשפר את העסק ולאפשר לבעלי החברה או למנהלים הראשיים להוציא את המרב מדוחות אלו כדי לדעת יותר על תהליכי הארגון ולשפר מפעם לפעם את הפעילות העסקית.

תפקידו של מנהל BI

מנהל BI הוא אדם בעל ניסיון רב בתחום המומחה בתחום מערכות המידע והוא יודע להוציא נתונים ממערכות ולנתח אותם על פי סטטיסטיקות שונות. כמו כן, הוא יודע כיצד לפתח כלים מסוימים ולאפיין אותם בצורה שתתאים באופן ספציפי לארגון, עליו לתת מענה לאתגרים הטכנולוגים הקיימים בארגון, עליו לדעת לטפל בנפחי מידע עצומים, לבצע אופטימיזציה בצורה מדויקת, לפלח קהל יעד ולקוחות, יכולת כתיבת שפת תכנון ועוד מיני כישורים רבים נוספים. למעשה, מדובר בתפקיד מאתגר המבוקש ביותר בשוק, כיוון שבעידן המודרני הכל נעשה בצורה מדויקת ועל ידי פילוח נכון של לקוחות ואוכלוסייה המאפשרים לדעת לספק ללקוח את המוצר הנכון בזמן הנכון ובכך להגדיל את רווחיות החברה.

ניקח לדוגמא – במידה ומדובר בסופר מרקט המעוניין להעסיק מנהל BI. עליו לדעת לנתח את קהל הלקוחות, לדעת אילו מבצעים לתת לכל לקוח כדי למקסם את מכירות החברה. כמו כן, שירו זה מצוין עבור משרדי פרסום המעוניינים להפיק את המרב עבור לקוחותיהם כדי לדעת האם האפיק פרסום הספציפי יעיל עבור הלקוח.

הכישורים שחייב להיות למנהל BI

בשל המורכבות של התפקיד, כיום ישנה דרישה רבה לתפקיד זה, כאשר ישנן חברות רבת המחזיקות מנהל BI כעובד חברה וחלקן מעסיקות יועץ BI על פי צורך כפרילנסר. לרוב, חברות גדולות במיוחד מעסיקות מנהל BI והוא נותן שירות למגוון מחלקות בארגון ובעיקר למנהלים ומנהלי שיווק הנמצאים בארגון, כך שעל ידי דוחות אלו הם יוכלו לייעל את העבודה ולשפר את התהליכים העסקיים והשיווקיים בארגון.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »