מה זה בדיוק סגסוגת ובמה משתמשים בזה

כאשר אנחנו רוצים לחבר שני חלקים שונים מעץ נניח, אז אנחנו לוקחים פטיש עם מסמר ומחברים ביניהם, או שאנחנו עושים את זה עם מקדחה ובורג. כאשר אנחנו רוצים לחבר אלומיניום נניח, אז אנחנו יכולים לעשות את זה באמצעות דבקים מסוגים שונים, כנ"ל אם אנחנו רוצים לחבר שני חלקי זכוכית נפרדים, אז אנחנו צריכים לבצע עבודות זגגות על מנת שנוכל לשלב ביניהן. 

כאשר אנחנו רוצים לחבר שני יסודות או יותר, כאשר אחת מהן היא מתכת, בין אם היסודות האחרים הן גם מתכות או לא, אז אנחנו צריכים לעשות מה שנקרא סגסוגת. מדובר בחיבור של מתכות למתכות או מתכות ליסודות אחרים. מדובר על חיבור ייחודי שניתן לבצע באמצעות מרכיבים מכניים שונים, לרוב בטמפרטורה נמוכה יחסית. 

השימוש בסגסוגת מתבצע בתחומים רבים ומגוונים. אנחנו יכולים למצוא את זה, כפי שנוכל לראות בהמשך, בתחומים כמו רפואה, תעשיות, אלקטרוניקה, תשתיות, רכב ועוד. צריך להבין, אי אפשר לחבר מתכות למתכות או ליסודות אחרים, בגלל סוג החומר. מדובר על תרכובת ייחודית ומה עוד, שבמקרים רבים, היסוד השני מכיל מרכיבים אחרים לגמרי, ואז אנחנו צריכים למצוא פתרון כיצד לחבר בין השניים. הדרך כאמור, היא באמצעות סגסוגת. 

כיצד זה בא לידי ביטוי בפועל

ניקח למשל את תחום הרפואה. אנחנו יכולים למצוא שילוב של יסודות שונים עם מתכות, בין אם זה כשמדובר על הטיפולים עצמם, לדוגמא, כשרוצים להשתיל שתל מסוים, אז צריך לחבר מתכת ממנו עשוי השתל לחומרים אחרים, כאלה שנמצאים בתוך הגוף שלנו. אך זה יכול להיות גם במקרים אחרים, למשל, כשמדובר על מכשירים, חומרים ואמצעים אחרים בהם אנחנו משתמשים בעולם הרפואה באופן שכיח יותר או פחות. 

כאמור, אנחנו יכולים למצוא את השימוש בסגסוגת גם בתעשיות נוספות, החל מתעשיות הרכב, תשתיות, מבנים, תעופה ולמעשה בכל תחום בו יש שימוש נרחב במתכת וצריך לחבר את החומר הזה לחומרים אחרים. כמובן שבמהלך התהליך, יש לקחת בחשבון את המשקלים, גבהים, גדלים וכן את האלמנט השימושי והבטיחותי באלמנט שנוצר בסופו של דבר. 

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »