יועץ אקוסטי – באיזה מקרים נזדקק לו?

זיהום רעש הוא זיהום שמוכר רשמית כאחת הבעיות הקשות ביותר שיש בעולם המודרני. סביר להניח שזוהי תוצאה של המהפכה הטכנולוגית אבל גם שהעולם המודרני שמתנהל בצורה לא רגועה. אנחנו מוצאים את עצמנו מתרגלים מהר מדי לרעש ורק כאשר אנחנו יוצאים לחופשה או בחגים שלווים במיוחד אנחנו מבינים באיזו מציאות מרעישה אנחנו חיים יום יום. יש מקומות, עם זאת, שסובלים במיוחד מרעש ושם אנחנו זקוקים לייעוץ אקוסטי שייעץ לנו לבנות ולבודד נכון מפני רעש. המקרים האלה מקיפים אותנו בכל מקום, ומי שזוכר סיפורים על אירועים טרגיים שהסתיימו באלימות בגלל רעש מבין עד כמה חשוב לבודד אקוסטית ולמנוע רעש שגם מזיק לבריאות הגופנית שלנו ולא רק לנפשית.

מקרים שבהם יועץ אקוסטי חיוני מאוד

  • מסעדות ובתי קפה, אולמות אירועים ואולמות ספורט – בליעת הרעש על ידי תקרה אקוסטית מחויבת המציאות אחרת הרעש הנורא שחוזר מהקירות שלכל האנשים שנמצאים שם ומדברים ביחד, מקשקשים בכלי האוכל או במתקני ספורט ורוקדים לצלילי מוזיקה פשוט ימנעו מאתנו את האפשרות להיות שם. זה יהיה בלתי נסבל לשמוע אחד את השני והתוצאה מזיקה יותר מעגמת נפש, פשוט אי נוחות וגפנית.
  • תעשיית המוזיקה, הקולנוע והטלוויזיה – חובה להשתמש במיקרופונים כשמקליטים מוזיקה ומצלמים משדרים וסרטים. אבל המיקרופונים האלה כל כך רגישים שהם קולטים גם רעשים מהסביבה שזולגים לתוך ההקלטה ומשבשים אותה. בידוד אקוסטי באולפנים וייעוץ היכן בדיוק לבנות ובאיזו צורה הם עבודתו של יועץ אקוסטי.
  • אולמות קונצרטים וקולנוע – אם לא בונים נכון את חלל האולם המוזיקה והסאונד של הסרט וההצגה פשוט לא יגיעו לכל פינה באולם. זה הרי צריך להגיע גם ליציע ובלי מיקרופון לפעמים. לחילופין, יש לוודא שהמוזיקה נשמעת חד, ברור וצלול וללא הד ורעשי לוואי מבחוץ.
  • מבני תעשייה – חובה להשתמש בשירותי יועץ אקוסטי כדי שרעש המכונות לא יחריש אוזניים ויפגע בשמיעה של העובדים. כמו כן הרעש הגדול והחזק שאינו נבלע ומועצם בגלל מבנה לא נכון עשוי לגרום לנזקים גופניים ולתחושות פיזיות קשות שימנעו מהעובדים להישאר ליד המכונה ולעבוד.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם