למה לפיצוציה השכנה נכנסים יותר לקוחות?

בעלי עסקים מתמודדים עם קשיים יומיומיים לא פשוטים. גם אם העסק זורם ומכניס יש דילמות והתלבטויות. וכאשר העסק תקוע – המצב ביש. במיוחד אם יש לכם קרוב אליכם בעל עסק בתחם דומה לזה שלכם, ואתם רואים כי העסק של המתחרה שלכם רוחש פעילות. בעוד אתם מוצאים את עצמכם מייחלים ללקוחות שייכנסו לחנות שלכם. אז למה באמת הפיצוציה השכנה פעילה ולקוחות בוחרים להיכנס דווקא אליה, ואילו אצלכם המצב שקט עד אימה? מה גורם ללקוחות לבחור דווקא בעסק השכן?

על מחירים, תמורה והחלטה של לקוחות

יש מקרים בהם לקוחות מעדיפים עסק מסוים בגלל נתון ברור שאי אפשר להסתפק בגינו. זה יכול להיות מחירים נוחים יותר, תפריט מושקע יותר או שירות נעים ואדיב יותר. אבל לפעמים אתם יכולים להיות בטוחים שאתם מציעים יותר – יותר טעים, יותר שירות, יותר מבחר. ועדיין – הלקוחות נכנסים לפיצוציה השכנה, ולא אליכם. מה זה ועל מה זה?

איך נראית החנות?

כאשר לקוח בוחר להיכנס לתוך חנות הוא לקוח בחשבון מספר פרמטרים. אחד מהם זו החוויה של הקניה. הוא פוסע פנימה, מציב את רגליו בתוך החנות, והחוויה מתחילה. מה הוא מרגיש? מה הוא רואה? מה הוא שומע? שימו לב שאנחנו כבעלי עסקים חייבים לדאוג לכך שהחוויה של הלקוח תהיה נעימה וחיובית. שהוא ייכנס לחנות וירגיש שהנה, טוב שהוא כאן. המקום נעים ומזמין, פינת הישיבה נוחה ונעימה, והצוות נמצא בנקודה מתאימה שמאפשרת לגשת אליהם בקלות. כמו כן על האוכל להיות מעוצב כראוי, ולפאר את האזור המתאים בצורה נעימה לעין. רק כך הלקוחות ירגישו שהם מצאו מקום שכדאי להיכנס אליו. זו הפיצוציה המומלצת שהם רוצים לאכול בה.
בקישור זה תוכלו לקרוא בצורה רחבה יותר על תכנון ועיצוב נכון של פיצוציות!

לשמוע מה יש ללקוחות לספר

כדי לדייק יותר את העניין, ולהבין לעומק את הדברים כדאי מאוד להיכנס לראש של הלקוח שלכם. לחילופין ניתן לראיין לקוח ולשמוע ממנו מה יש לו לומר. על העסק שלכם, על העסק השכן ועל ההעדפות האישיות שלו. המידע הזה עשוי להיות מועיל מאוד ולקדם אתכם במידה רבה.
מוזמנים לבקר באתר של יריב בן אהרון – עיצוב ותכנון חנויות מזון:
https://www.retailplanning.co.il/

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מטפל מיני – איך הוא יכול לעזור

הרבה מאוד זוגות מוצאים את עצמם מתמודדים, לא פעם, עם בעיות שונות שיכולות להשפיע עליהן לאורך זמן. אלו יכולות להיות בעיות שקשורות לתקשורת, בעיות שקשורות

קרא עוד »