מבדקי מזון – מי עושה את זה?

יצרני מזון בארץ ובעולם יודעים כי על מנת שהם יוכלו לייצר מזון בצורה טובה ובטוחה, ולכן עליהם לבצע מבדקי מזון לפני תחילת ייצור והפצת המוצר. אבל מי עורך מבדקי מזון? ומה בודקים בפעולה זאת? כל התשובות בהמשך.

לפני הכל – מהם מבדקי מזון?

מבדקי מזון הינם סדרה של בדיקות שנערכת במזון על מנת לבדוק האם המזון עומד בדרישות הרגולטור והאם הוא עומד בתנאי השיווק הבינלאומיים. מבדקים מסוג זה תפקידם לוודא כי המזון תקין, כי הוא איכותי וכי ניתן לייצר אותו ולשווק אותו לציבור הצרכנים.

בנוסף באמצעות מבדקי מזון יכולים המומחים בתחום לבדוק כיצד אפשר לשפר את המזון במידה והוא אינו עומד בסטנדרטיים, תוך שהמומחים בודקים את המזון במעבדות מיוחדות וזאת באמצעות תהליכי בדיקה מובנים ובינלאומיים.

הבדיקות מתבצעות במעבדות שיש בהן את כלל הכלים והמכשירים המתקדמים לביצוע בדיקות מזון, כאשר מבדקי מזון הינם חלק בלתי נפרד מתהליך ייצור והם חייבים כדי לייצר מוצר על פי החוק.

מדוע צריך מבדקים?

הבדיקות שנעשות על ידי המומחים מאפשרות ליצרנים לאמת מוצרים ותהליכים ולהפוך את בדיקת המזון לחלק בלתי נפרד מתהליך ייצור המוצר ואספקתו.

מי מבצע מבדקים כאלה?

מבדקי מזון מתבצעים על ידי חברות מורשות שהוסמכו לבצע בדיקות בטיחותיות של מזון על ידי משרד הבריאות. חברות אלה מבצעות בדיקה של כל סוגי המזון והן אלה שמבטיחות באמצעות בדיקות מעבדה כי המזון הינו ראוי לשיווק.

מבדקי מזון

חברות העוסקות במבדקי מזון מבצעות שלל תהליכים במהלך הבדיקה ביניהם: מבדקי ספקים, מבדק הכנה לתקן, מבדק מרלו"ג, מבדק סניטציה, מבדק סניפים ועוד.

כאשר אתם בוחרים חברה למבדקי מזון שימו לב כי הסוקרים המומחים של המעבדות בחברה יכולים גם להעריך את המזון גם לבדוק אותו אך בד בבד גם לשפר את המזון ולהפוך אותו לכזה שיכול לעמוד בסטנדרטיים הבינלאומיים. בכך תוכלו להיות בטוחים כי המזון שאתם מספקים הינו בריא בטוח תוך שניתן לשווק אותו בביטחון לקהל היעד הנבחר.

 

.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם