בעל עסק: אלו היתרונות שיהיו לך עם אזרחות אירופאית

 אזרחות אירופאית

רבות כבר נכתב על השינויים האחרונים במדיניות קבלת האזרחות בפורטוגל. בקצרה, מדובר בהכרה של ממשלת פורטוגל בצאצאי היהודים שגורשו מהמדינה בדומה למה שהוכר כבר בעבר על ידי ממשלת ספרד. כיום, ניתן לבדוק בקלות לגבי זכאות לדרכון פורטוגלי. התהליך מתחיל בבדיקה של שם המשפחה מתוך רשימת שמות. בהמשך עוברים עוד תהליך שאורך כשנה שאפילו מערב את הקהילה היהודית במדינה. רבים כבר קיבלו דרכונים פורטוגלים בדרך זו. מדובר באחת הדרכים ה'חמות' לקבלת אזרחות אירופאית. היא מצטרפת לרבים שכבר אוחזים בדרכונים צרפתיים, גרמנים, הולנדים ועוד. ישנם כאלו שמתכננים לעבור לאירופה ולעבוד במקצוע שלהם, אחרים מתכננים ללמוד ולחקור במוסדות האקדמאים. אבל ישנה עוד קבוצה נוספת עליה לא מרבים לדבר והיא העצמאיים. ישנם הרבה יתרונות לעצמאיים באירופה וחשוב להבין ולהכיר את ההזדמנויות השונות.

בין אם אתם עצמאיים או שאתם שכירים שמתכננים את הקפיצה לעולם העצמאות, המשיכו לקרא ותוכלו לראות אם האופציה האירופאית יכולה להתאים גם לכם:

אירופה – יבשת של אפשרויות לעצמאים

לפני שנמנה את כל היתרונות שדרכון אירופאי יכול לתת לעצמאיים, נמליץ לכם על דבר מאד חשוב והוא ליווי מקצועי של תהליך האזרוח. זהו תהליך שעוברים כנראה פעם בחיים ובאים בו במגע עם רשויות שונות במדינה זרה ובשפה שלעיתים איננה מוכרת. הגשת בקשה עבור אזרחות אירופאית בחברת portugal passport למשל, משפרת את סיכויי ההצלחה של הבקשה. זוהי השקעה קטנה יחסית ליתרונות הגדולים אותם נמנה כאן:

עסקים באירופה

יתרונות של שוק גדול

למרות החלוקה של אירופה למדינות רבות, השוק האירופאי מאוחד מבחינה כלכלית ויש לכך הרבה השלכות חיוביות על עשיית עסקים. כל המדינות באיחוד יכולות לייצא ולייבא ללא מכסים מכל מדינה אחרת באיחוד. זה אומר שניתן לייצר במדינות עם כוח עבדה זול כמו רומניה או סלובקיה ולמכור את התוצרת במדינות עשירות כגון הולנד או גרמניה והכל ללא מכסים.

יתרון נוסף הוא בנושא תקינה ורגולציה. התקינה האירופאית היא אחידה כך שכל מדינה מכירה בתקינה שנעשית בכל מדינה אחרת. שינוע של מכשירי חשמל או מזון נעשה בצורה קלה יחסית.

מספר התושבים באירופה עומד על כמה מאות מיליונים. מדובר על קהל יעד גדול מזה של ארצות הברית שכולו יכול להיות מטרה למוצרים ולשירותים שאתם מציעים. ישנן מדינות של כמה עשרות מיליוני אזרחים כאשר כל אחת מהן יכולה להיות שוק בפני עצמו. שיווק לגרמניה, איטליה, צרפת או אפילו בריטניה יכול להיות רווחי ביותר בגלל גודל השוק של כל מדינה.

תשתיות מתקדמות

תשתיות הן גורם מרכזי בהצלחה של עסקים. באירופה ישנן תשתיות מצוינות הכוללות:

  • מערכות כבישים מהירים מודרניים – ישנם כבישים מהירים אפילו במדינות הפחות מתקדמות כאשר בהן נסללים עוד ועוד כבישים מידי שנה. השינוע ביבשת באמצעות משאיות נפוץ ונוח.
  • רכבות – מערכת הרכבות מאפשר מעבר קל ונוח של סחורות ואנשים. זה עוזר לשיווק והפצה וגם לגיוס עובדים.
  • תקשורת – באירופה יש תשתיות תקשורת מתקדמות שקיימות גם במדינות הפחות עשירות.
  • בנקאות – קיימים מספר רב של בנקים שפועלים בכל רחבי היבשת. שירותים בנקאיים מתקדמים הם זולים יחסית וברמה גבוהה.

הקלות מס שונות

במדינות שונות קיימות הקלות מס על הקמת עסקים ועל קבלת רווחים מעסק. בפורטוגל למשל תוכלו ליהנות מפטור על דיווידנדים מחברה בבעלותכם למשך 10 שנים מהרגע שתוכרו כתושבים במקום.

דרכון אירופאי יעזור לכם לגשת לתוכניות ומענקים ממשלתיים שקיימים במגוון תחומים. קיימות הלוואות בשילוב של מענקים על יזמות ופיתוח של מוצרים וטכנולוגיות שונות בהתאם למדינות. זה קיים במדינות היותר עשירות כגון גרמניה.

בטחון סוציאלי

דרכון אירופאי יאפשר לכם לגור באירופה, להפעיל עסק ובמקביל להנות מרשת בטחון סוציאלי רחבה הכוללת ביטוח בריאות מקיף, שירותים ציבוריים עשירים ועזרה שונה לכל מיני מקרי מצוקה בהם תתקלו.

יציבות שלטונית, חוק וסדר

זה אמנם משהו שמשתנה ממדינה למדינה, אבל באופן כללי ניתן לומר שבמדינות היותר עשירות אתם צפויים ליהנות מיציבות וממערכת משפט מתפקדת ויעילה. זהו גורם יסודי בעשיית עסקים.

סיכום

דרכון אירופאי יכול להיות השער שלכם לעשיית עסקים באירופה ואולי אפילו חיים בה. יתרון נוסף ביבשת הוא המגוון הגדול בה. ניתן לבחור לחיות במקומות שונים ומגוונים והכל בהתאם למה שמתאים מבחינת העסק אותו תרצו לפתח וגם כתלות בהעדפות האישיות שלכם.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מטפל מיני – איך הוא יכול לעזור

הרבה מאוד זוגות מוצאים את עצמם מתמודדים, לא פעם, עם בעיות שונות שיכולות להשפיע עליהן לאורך זמן. אלו יכולות להיות בעיות שקשורות לתקשורת, בעיות שקשורות

קרא עוד »