ייעוץ עורך דין פלילי למניעת סיבוך רציני

ישראלים רבים מתייחסים למשטרה ולבתי המשפט כאילו הם חלק מסדרת טלוויזיה על בלשים ופרקליטים. הבעיה מתחילה כשהן מגלים שכל היתקלות קטנה שלהם עם החוק גם כאנשים נורמטיביים מסתיימת ברישום כלשהו במאגר המשטרתי או בהידרדרות לקראת הליכי משפטיים והגשת כתב אישום. חוסר ההבנה הזה גורם לאנשים לסבך את עצמם משום שהם משוכנעים שאם רק יסבירו לחוקרים בחקירה המשטרתית שאין להם כל קשר למקרה שבגללו זומנו לתת עדות, הרי שיאמינו להם וישחררו אותם לדרכם ללא כל בעיה. זוהי התמימות שגורמת לאנשים רבים להגיע לסיבוך רציני משום שאינם מבינים שהאינטרס של המשטרה הוא רק טובת המשטרה ולא טובת הנחקר. אם הם נתקלים בפשע מסוים והאנשים מוזמנים בגלל הגשת תלונה נגדם או בגלל זימונם כעדים למקרה מסוים, הם בהחלט יכולים להגיע למצב שבו הם מעורבים בתיק יותר משתיארו לעצמם.

ייעוץ עורך דין פלילי
ייעוץ עורך דין פלילי

מה קורה כשאתם מנסים לעזור לעצמכם לבד?

הגרוע מכל קורה כאשר הם מחליטים לשתף פעולה עם המשטרה כמחווה של רצון טוב וכדי להוכיח שאין להם שום קשר למקרה, אבל נופלים בפח החקירה שטמנו להם והם מגיעים למצב שאנחנו מכירים מדיווחים בעיתונות כשהם "קושרים את עצמם למקרה". מכאן הדרך קצרה לסיכוי שיוגש נגדם כתב אישום שבמקרה הטוב ייצאו ממנו בגלל עסקת טיעון שתחייב אותם להודות במשהו שלא עשו או להתפשר ולקבל עונש ולהכתים את שמם הטוב לנצח רק כי המשטרה רוצה דרכם ללמד לקח את הציבור, או להגיע לעבריין כבד יותר שהם יכולים להעיד נגדו ולהפליל אותו.

מתי לבקש ייצוג של עורך דין פלילי?

מכאן אנחנו למדים על חשיבותו של ייצוג הנחקר על ידי עורך דין פלילי כבר מהרגע הראשון.

פנו עוד היום לעורך דין גיל באיער שיוכל לעזור כמה שיותר מהר

מהרגע שבו נלקחו הפרטים שלכם על ידי שוטרים, או נעצרתם או שזומנתם לחקירה. עליכם להתקשר לעורך דין פלילי מיד ולקבל הנחיות והדרכה ולהניח לעורך דים פלילי להיכנס בעבי הקורה ולוודא שאין נגדכם ראיות ואתם יכולים להשתחרר מהר ככל האפשר כדי שתוכלו לחזור לחייכם וללא השלכות פליליות שיכתימו את שמכם הטוב. במקרה שבו המשטר המתעקשת להמשיך בהליכים נגדכם על אחת כמה וכמה שייצוג וליווי צמוד של עורך דין הוא מחויב המציאות עליכם להגיע למצב שבו מתנהל בשמכם משא ומתן כדי לחלץ אתכם מכתב אישום מהר ככל האפשר.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מורה לגיטרה חשמלית

גיטרה חשמלית היא כלי שדורש הרבה מיומנות, מאמץ ותרגול. זה לא רק כלי נגינה אלא גם מלאכה שדורשת ידע מהסוג הנכון. לכן, חשוב ללמוד כיצד

קרא עוד »

אופטומטריסט ברמת גן

אם אתם גרים באזור רמת גן והסביבה ואתם צריכים לרכוש משקפיים או עדשות מגע, חשוב מאוד שקודם תעשו בדיקה אצל אופטומטריסט ברמת גן. למרות שאתם

קרא עוד »