הלוואה לעסקים – ממי לוקחים ומתי?

בעלי עסקים רבים נתקלים לא פעם בצורך בהלוואה. הלוואות לעסקים נעשות במצבים שונים כמו למשל: הקמת עסק, רכישת ציוד לעסק, הצלת עסק מסגירה ועוד. אז מהיכן ניתן לקחת הלוואה?

הלוואה מהבנק – אנשים רבים הזקוקים להלוואה, פונים לבנק על מנת לקבלה. עם זאת, לעיתים רבות הלוואות מהבנק כרוכות בריביות גבוהות, ובצורך בערבים, ולכן לא תמיד ניתן לקבל הלוואה. מלבד זאת, אנשים רבים לא תמיד רוצים לקבל הלוואה מהבנק, בין אם הצורך בערבים לא מתאים להם, ובין אם הריביות גבוהות מידי.

הלוואה מבן משפחה – משפחה היא הדבר החשוב ביותר לרוב האנשים, ואנו פונים בעת הצורך לסיוע מקרובי משפחה בנושאים שונים. אבל נושאים של כספים, שותפויות או הלוואה לעסקים, יכולים להיות קצת רגישים, ולא תמיד זורמים. לכן אנשים רבים מעדיפים לא לפנות למשפחה כאשר הם זקוקים להלוואה לעסק.

הלוואה מחברים – כבר שנים ידוע כי חברים ועסקים זה לא דבר שהולך יחדיו. כבר רבו המקרים בהם היו סכסוכי חברים קשים עקב כסף, וגם פרידות מחברויות של שנים בעקבות עסקים או כסף, ולכן כדאי להימנע מהלוואות מחברים.

הלוואה חוץ בנקאית – כיום ישנם חברות רבות להלוואות חוץ בנקאיות. הלוואות חוץ בנקאיות נחשבות מועדפות יותר על ידי אנשים רבים וזאת משום שהן מתאימות למסלולים שונים כמו למשל: הלוואה לעסקים, הלוואה לאנשים פרטיים, הלוואה לשכירים ועוד, והן נחשבות הלוואות הניתנות בתנאים טובים יותר.

מהם התנאים להלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה הניתנת במהירות עד סכום מוגבל וללא ערבים. הלוואות חוץ בנקאיות יאפשרו בדרך כלל הלוואה של עד 60,000 שקלים עם תנאי החזרה נוחים. עם זאת, חשוב לשים לב שהחברה מתאימה לכם את ההלוואה ושהיא חברה לגיטימית המעסיקה בנקאים מנוסים בשורותיה.

מתי כדאי לפנות להלוואה חוץ בנקאית?

אם אתם זקוקים להלוואה לעסק כדי לשדרג אותו, לרכוש ציוד חדש לעסק, להרחיבו או אפילו כדי לשמור אותו פעיל – חשוב לבדוק את האופציות שלכם גם בבנק וגם בהלוואה חוץ בנקאית. בבדיקה השוו את הריביות שמציעים כל אחד מהגופים, בדקו מה משתלם יותר, מהם תנאי ההחזר ומה קורה אם ישנה בעיה בהחזר. חשוב לשים לב לכל הפרטים הקטנים גם בהלוואה חוץ בנקאית וגם בהלוואה מהבנק.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מורה לגיטרה חשמלית

גיטרה חשמלית היא כלי שדורש הרבה מיומנות, מאמץ ותרגול. זה לא רק כלי נגינה אלא גם מלאכה שדורשת ידע מהסוג הנכון. לכן, חשוב ללמוד כיצד

קרא עוד »

אופטומטריסט ברמת גן

אם אתם גרים באזור רמת גן והסביבה ואתם צריכים לרכוש משקפיים או עדשות מגע, חשוב מאוד שקודם תעשו בדיקה אצל אופטומטריסט ברמת גן. למרות שאתם

קרא עוד »