כל מה שחשוב לדעת על עור עודף

דיאטה היא אתגר מורכב במיוחד. כשאנחנו מצליחים להשיל מעצמנו את הקילוגרמים המיותרים, באופן טבעי ישנו סיפוק רב – אבל לעתים מתגלה בעיה אחרת: עודפי עור. בחלק מהמקרים מדובר "רק" בקושי אסתטי עקב המראה הרפוי שיוצר העור העודף (שלא הצליח להתכווץ בהתאם למשקל החדש ולאחר סילוק השומן המיותר), וישנם גם מקרים שבהם נלווים לכך פצעים, פטריות, ריח עז והזעה מופרזת.

איך מטפלים בבעיית העור העודף?

דרך אפשרית אחת לטפל במצב של עור עודף היא ניתוח מתיחה. כך למשל אם ישנם עודפי עור באזור הירכיים הניתוח המתאים הוא מתיחת ירכיים והוא מוביל באופן טבעי גם להצרת היקפים של ממש, הליך כירורגי דומה הוא מתיחת זרועות (עוד איבר שעלולים להישאר בו עודפי עור בלתי מבוטלים, הן לאחר דיאטה מוצלחת והן לאחר ניתוח בריאטרי), וכמו כן ישנו הניתוח הפופולרי של מתיחת הבטן.

אצל נשים עם בעיית עור עודף באזור החזה תתבצע לעתים הרמת חזה, כשבחלק מהמקרים תתלווה להרמה גם הנחת שתלים בכיס מיוחד כדי להבטיח מראה מרשים ומחמיא במיוחד. המפתח להשגת המראה הרצוי הוא התאמה מלאה של ההליכים המבוצעים למאפיינים הספציפיים של כל מטופל או מטופלת.

למה חשוב להסיר את עודפי העור?

מעבר לתועלת הבריאותי של הסרת העור העודף – שכאמור עלול לגרום לכיבים, דלקות, פטרת וריח גוף לא נעים – ישנה גם תועלת פסיכולוגית משמעותית בביצוע ניתוח המתיחה המתאים. הסיבה לכך היא שירידה במשקל היא תהליך שמחייב השקעת משאבים רבים, ואם התוצאה לא מצדיקה זאת (ובמצב שבו התוצאה היא מראה רפוי, האדם מרגיש שהדיאטה הייתה לשווא), הקילוגרמים שהושלו עלולים לחזור עד מהרה. הסרת עודפי העור מייצרת מראה שובה לב ועל כן המוטיבציה לשמור עליו גבוהה יותר.

הסרת עור עודף – רק אצל כירורג פלסטי מנוסה

ניתוח להסרת עור עודף מתבצע באחוזי הצלחה גבוהים מאוד. תופעות הלוואי נסבלות וסיבוכים הם דבר נדיר במיוחד. על-מנת להבטיח מקסימום שינוי לטובה במינימום כאב וקושי במהלך ההחלמה חשוב לבחור בכירורג פלסטי בעל ניסיון רב בביצוע ניתוחי מתיחה מכל הסוגים. לפירוט נוסף לגבי עודפי עור והטיפול בבעיה מוזמנים להיכנס לאתר https://www.drmeilik.co.il.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מורה לגיטרה חשמלית

גיטרה חשמלית היא כלי שדורש הרבה מיומנות, מאמץ ותרגול. זה לא רק כלי נגינה אלא גם מלאכה שדורשת ידע מהסוג הנכון. לכן, חשוב ללמוד כיצד

קרא עוד »

אופטומטריסט ברמת גן

אם אתם גרים באזור רמת גן והסביבה ואתם צריכים לרכוש משקפיים או עדשות מגע, חשוב מאוד שקודם תעשו בדיקה אצל אופטומטריסט ברמת גן. למרות שאתם

קרא עוד »