דלתות נגד ירי

במשך השנים הוחלפו כמעט כל הדלתות הרגילות בדלתות נגד ירי בנוסף להחלפת חלונות לחלונות מוגנות הסיכון שקליעי ירי יחדרו לתוך הבית. לאור הדרישה של תושבי המקום לנהוג ולהמשיך את חייהם בצורה רגילה ושגרתית והסכמת כל כוחות הביטחון שכך צריך לעשות, צריכים לחפש דרכים איך להקל עליהם ואחת הדרכים להקנות להם שקט היא התקנת דלתות נגד ירי, בדירות המגורים ובמוסדות החינוך לילדים מכל הגילאים, במיוחד במבנים המיועדים לתינוקות וילדים קטנים.

דלתות נגד ירי

המצב הפלילי בישראל מחייב דלתות נגד ירי בישובים ובתים שבהם יש סכנה

לאור המצב בתחום הביטחוני והפלילי בארץ נדרשים תושבים רבים להתקין דלתות נגד ירי בנכסים שלהם, במיוחד בדירות/בתים הממוקמים בשטח עוטף עזה ובגבול הצפוני של המדינה. ירי מתקיים כמעט כל יום והקליעים פוגעים במבנים של היישובים השונים. בתחום הפלילי נדרשות משפחות רבות להתקין דלתות נגד ירי. ידוע שאחת הדרכים של אנשי כנופיות הפשע היא ירי למבנים של הכנופיה השנייה וכדי למנוע פגיעות באנשים חפים מפשע וגרימת נזקים למבנים ולדירות מתקינים אלו דלתות נגד ירי. בנוסף הם ממגנים גם את החלונות ולפחות בתחום הזה יש להם מעט שקט ורגיעה. בעלי חנויות שהנכס שלהם נמצא ברחובות ידועות כמקום שמתנהלים בו מלחמות פושעים מקפידים להתקין דלתות נגד ירי ולמגן את חלון הראווה וזאת כדי למנוע פגיעה בחנות שלהם בעת שמתקיימות יריות באזור.

דלתות נגד ירי בגבול עם ארגוני טרור

דלתות נגד ירי הן דלתות ייחודיות כבדות שאינן ניתנות לפריצה מה שעוזר גם במקומות בהן מתקיימות פריצות רבות לבתי עסק ומגורים כאחד. מנגנון הנעילה לדלתות אלו מורכב ביותר וגם פורץ מיומן לא יוכל לפרוץ אותן.

דלתות נגד ירי נהוג להתקין ברכבים שנעים בכבישים מסוכנים כגון כבישי יהודה ושומרון בהם מתקיימים לא אחת יריות של מחבלים לעבר מכוניות נוסעות. במקרים רבים האסונות שנגרמו ליושבי מכוניות שנעות על כבישי יהודה ושומרון לא היו מפגיעות של קליעים וזאת משום שהיו במכונית דלתות מוגנות נגד ירי אלא מהתהפכות הרכב, או מעוצמת הפגיעה של רכב המחבלים ברכב הנושא. מיגון הדלתות נגד ירי עמד במבחן. ככל בכל מקום שמתקיים בו ירי כדי להתקין דלתות שימנעו כניסת קליעים דרכן.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מורה לגיטרה חשמלית

גיטרה חשמלית היא כלי שדורש הרבה מיומנות, מאמץ ותרגול. זה לא רק כלי נגינה אלא גם מלאכה שדורשת ידע מהסוג הנכון. לכן, חשוב ללמוד כיצד

קרא עוד »

אופטומטריסט ברמת גן

אם אתם גרים באזור רמת גן והסביבה ואתם צריכים לרכוש משקפיים או עדשות מגע, חשוב מאוד שקודם תעשו בדיקה אצל אופטומטריסט ברמת גן. למרות שאתם

קרא עוד »